I druhé kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY zvládla Viktoria Plzeň vítězně, na hřišti Liberce vyhrála 2:1. O úvodní branku duelu se postaral Luděk Pernica, který společně s plzeňským debutantem Adamem Hlouškem a trenérem Pavlem Vrbou zhodnotil zápas.

„V prvním poločase jsme moc nevěděli, jak se dostat do vápna, bylo to spíše obehrávání na liberecké polovině. Až ve druhé půli jsme si řekli, že budeme trpěliví a šance přijde. Vedli jsme 2:0, pak jsme zbytečně inkasovali po standardce, což by se stávat nemuselo, ale konec jsme si pohlídali a zvládli jsme to,“ zhodnotil duel Pernica. „Hra se v průběhu zlepšila. Až na ten inkasovaný gól jsme to kontrolovali. Na začátku na nás Liberec vlítnul, ale asi to trochu přehnal a odešli mu síly,“ doplnil ho Hloušek.

První branku vstřelil Pernica po perfektním centru Milana Havla. „Hezká branka,“ uznal sám střelec. „Máme určité signály a prostory, kde se má každý hráč pohybovat. Na starost to má asistent trenéra Marek Bakoš, zatím se nám to docela daří, snad to tak bude pokračovat. Havlis mě krásně našel a když jsem se pak otočil a viděl tu trajektorii míče, měl jsem radost, že to tam o vnitřní stranu tyče spadlo,“ liboval si stoper s číslem 44.

Viktoria se tak na druhé předkolo Ligy mistrů s Olympiakosem (vstupenky v prodeji, info ZDE) naladila dvěma ligovými výhrami. „Dobře jsme se tak naladili na Olympiakos, je důležité takto začít. Jsem rád i za to, že dnes přijeli naši fanoušci a užili si to společně s námi vítězně,“ chválil Adam Hloušek. „Je ohromně důležité, že jsme do soutěže dobře vstoupili. Z dvou těžkých zápasů máme šest bodů. To je před úterním zápasem, který bude hodně těžký a důležitý, velmi dobré,“ dodal Pernica.

Pavel Vrba: Uhrát v Liberci tři body je velice dobrý výsledek

„Podle mého názoru Liberec odehrál velice dobré utkání, byl silný v osobních soubojích a hrál velice vysoko. V některých fázích se nám to dařilo překonávat, někdy jsme s tím měli problém,“ hodnotil duel trenér Plzně. „V Liberci to bude mít každý těžký a uhrát tady tři body je velice dobrý výsledek,“ byl po zápase spokojený.

Viktoriáni tak díky druhé výhře vkročili do sezony velmi dobře. „Samozřejmě je to ideální, protože se nám vstup vydařil, ale hodnome ho až po pěti šesti kolech, kdy doopravdy uvidíme, jak na tom jsme, protože liga se teprve rozjíždí,“ měl jasno Vrba.

„Ale určitě je to pro nás před úterým dobře, protože nás čeká zatím nejt잚í soupeř na začátku této sezony. Víme, že pokud uspějeme, tak je to obrovský úspěch pro celý plzeňský fotbal,“ nastínil plzeňský kouč důležitost 2. předkola Ligy mistrů. První dvojzápas začne na západě Čech už v úterý v 19 hodin.

A jak je před zápasem s řeckým velkoklubem zatím spokojen s tím, jak se jeho svěřenci jeví? „Jsou pasáže v utkání, kdy jsem spokojen a jsou i takové, kdy to trošku vrže. Když budu hodnotit celkově ty dvě utkání, tak to zvládáme. Ale jsou situace v závěru, kdy máme brejkové situace a nedokážeme zápas rozhodnout. To mě mrzí,“ řekl Vrba.

Fotogalerie