Hned několik důvodů pro fotbalovou náplň nedělního odpoledne mají fanoušci Viktorie Plzeň. Tím zásadním je poděkování za fantastickou pohárovou pou letošní sezonou, kterou svěřenci Pavla Vrby dovršili statečným bojem na půdě německého Schalke 04. Plzeňané se sice po prohře 1:3 v prodloužení s letošními pohárovými souboji museli rozloučit, jejich vyrovnané duely s německým favoritem však vzbudili ohlas u fanoušků v celé republice.

Hned několik důvodů pro fotbalovou náplň nedělního odpoledne mají fanoušci Viktorie Plzeň. Tím zásadním je poděkování za fantastickou pohárovou pou letošní sezonou, kterou svěřenci Pavla Vrby dovršili statečným bojem na půdě německého Schalke 04. Plzeňané se sice po prohře 1:3 v prodloužení s letošními pohárovými souboji museli rozloučit, jejich vyrovnané duely s německým favoritem však vzbudili ohlas u fanoušků v celé republice.

„Jsme hrdí na to, co jsme dokázali, na tuto pohárovou sezonu budeme vždycky vzpomínat. Především však díky výjimečným zážitkům máme o motivaci více zahrát si v Evropě také v příští sezoně. Musíme se nyní soustředit na domácí soutěže,“ řekl za celý tým jeden z hrdinů čtvrtečního zápasu v Gelsenkirchenu, Daniel Kolář.

Viktoriány přitom čeká v následujících týdnech velmi těžký program. Již tuto neděli přivítají od 17 hodin dobře hrající pražskou Duklu, v dalších zápasech narazí na vedoucí Spartu a nevyzpytatelnou Sigmu Olomouc.

Právě duelem se soupeřem z Julisky se otevře zrekonstruovaná Doosan Arena pro utkání Gambrinus ligy. Viktoria pak pro své fanoušky nachystala hned několik překvapení. V úzké kooperaci s Aeroklubem Plzeň Bory se první část fotbalového odpoledne snese doslova z nebes. Jedenáct parašutistů v dresech Západočechů by mělo přistát těsně před utkání na hrací ploše, kde je jen o pár minut později vystřídají oba nedělní soupeři.

Přichystány budou také tradiční Viktoriány, poločasové losování a v neposlední řadě show na nových velkoplošných obrazovkách nebo obměněná nabídka občerstvení na stáncích nových tribun.

Další pomyslný vrchol přijde několik minut po skončení utkání, kdy se nad stadion rozzáří přichystaný ohňostroj. „Věříme, že fanoušky nadstavbový program pobaví, nicméně tím hlavním lákadlem nadále zůstává především fotbalový zážitek. Naši kluci si podporu určitě zaslouží, nedělní duel s Duklou bude ideální možností jak jim za celý dosavadní ročník společně poděkovat,“ vyzývá fanoušky tiskový mluvčí Viktorie, Pavel Pillár.