Výrazně spokojenější mohl být po zápase 22. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Dynamem České Budějovice trenér domácích Pavel Vrba. Jeho tým totiž poměrně výrazně přehrál hostující celek v poměru 4:0 a Viktorka tak poprvé v nově zrekonstruované Doosan Aréně sebrala soupeři všechny tři body.

Výrazně spokojenější mohl být po zápase 22. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Dynamem České Budějovice trenér domácích Pavel Vrba. Jeho tým totiž poměrně výrazně přehrál hostující celek v poměru 4:0 a Viktorka tak poprvé v nově zrekonstruované Doosan Aréně sebrala soupeři všechny tři body.

Výkon svých svěřenců hodnotil trenér domácích následovně. „Myslím si, že do té třicáté minuty měla spíše navrch velice dobře organizovaná hra Budějovic, přes tu jsme se hodně těžko prosazovali a měli jsme problém dostat se ve finální fázi do lepších situací. Určitě nám hodně pomohl první gól, myslím si, že v tom druhém poločase už byla ta naše hra přesnější, přímočařejší a za stavu 2:0 jsme měli ještě dvě, tři situace, ze kterých jsme mohli dát třetí gól. A už to byl Darida, Bakoš, či Dan Kolář. Pak jsme ještě dva góly přidali, ale to už bylo víceméně z toho, že ten zápas už se hrál nahoru dolů, a že toho prostoru bylo mnohem víc než v těch prvních třiceti minutách.“

Na výkonu svých svěřenců však našel trenér Vrba i chyby. „Souhlasím s tím, že za stavu 2:0 jsme tam měli minimálně tři situace, kdy jsme ten třetí gól mohli dát. To samozřejmě mrzí.“ Velkou porcí emocí nejen na hřišti, ale i na tribunách vyvolal gól Marka Bakoše na 2:0, který zpočátku rozhodčí uznali, avšak po protestech hráčů Budějovic s odkazem na Bakošovu ruku jeho platnost odvolali, aby ho pak za okamžik znovu uznali. Oba trenéři, František Cipro i Pavel Vrba se nechtěli k tomuto okamžiku příliš vyjadřovat.

„Moji hráči argumentovali, že tam byla ruka a běželi za pomezním. To vše, co já k tomu mohu říct, a tvrdili i o poločase, že to byla ruka, ale já k tomu víc říct nemůžu.“ (Cipro)

„Zaprvé jsem tu situaci neviděl na videu, nedokážu to posoudit, protože situace vidíte z lavičky a potom když se díváte na video tak zjistíte, že to bylo naprosto jinak, než jste to třeba viděl vy. Ale já bych se k tomu teď opravdu nerad vyjadřoval.“ (Vrba)

V hodnocení šancí plzeňské Viktorky na titul byl Pavel Vrba střízlivý: „Tak my samozřejmě víme, že vývoj tabulky je takový, že momentálně o titul hraje Liberec a Sparta, to si musíme přiznat. Pokud nás tyto dvě mužstva ještě pustí do boje o titul, to už bude záležet jen na nich a na jejich výsledcích. Samozřejmě, že my budeme chtít uhrát co nejvíce bodů a určitě se chceme umístit tak, abychom hráli evropský poháry. Ale pokud nám tu šanci tyto dvě mužstva dají, tak o to budeme chtít ještě bojovat.