Puma banner vlevo
Permice volný prodej 1
Obrovská euforie, paráda, radoval se po utkání kapitán U19 Václav Míka
02.10.2018
FCVP
U19 - články

Obrovská euforie, paráda, radoval se po utkání kapitán U19 Václav Míka

Tak tohle byla fantazie. Dorost Viktorie Plzeň ve druhém utkání UEFA Youth League předvedl skvělý obrat na hřišti AS Řím, odkud si odvezl tři body za výhru 4:3. Zápas pro klubový web zhodnotili kapitán Václav Míka a hlavní trenér Jiří Žilák.

„Vítězství se nerodilo vůbec lehce. Prohrávali jsme, pak jsme sice ze standardky vyrovnali ale vstup do druhé půle nám nevyšel. I tak jsme se dále snažili a gól na 2:3 nás nabudil. Nakonec jsme vyhráli, za což jsme rádi,“ těšilo Míku. „Šlo o nesmírně těžký a zajímavý zápas proti kvalitnímu soupeři. Jsem rád za celý tým, že jsme to zvládli herně i výsledkově,“ doplnil ho trenér Žilák.

Vstup do druhé půle přitom viktoriánům vůbec nevyšel, Řím se rychle dostal do dvoubrankového vedení 3:1. „To byl hodně těžký moment, ale trenéři nás burcovali a my sebe taky,“ řekl Míka. „Vypadli jsme z tempa v úvodech obou poločasů. Hráči ale po pár povedených akcích nabyli sebevědomí a hlavně ve druhém poločase zhruba od 50. do 75. minuty jsme hráli se skvělými pasážemi. Jak říkám, vstup do druhé půle vůbec nevyšel, ale o to cennější je, že mužstvo zvedlo hlavy a dokázalo výsledek otočit,“ řekl nadšeně kouč Jiří Žilák.

Vítěznou branku vstřelil v 90. minutě Tomáš Kepl. A to i v době, kdy Plzeň hrála v oslabení! „Zalezli jsme a říkali jsme si, že udržet remízu by bylo cenné. I tak jsme si ale věřili, že se něco může podařit. Nakonec z brejku Keplík vstřelil výborný gól, takže paráda,“ popsal své pocity kapitán Míka.

„Kepl hrál výborný zápas a i když jsme hráli v 10, tak jsme věřili, že je schopen vstřelit gól. Nakonec se ukázalo, že tou svojí pracovitoství a euforií jsme to tam dotlačili,“ dodal Jiří Žilák. 

Viktoriáni U19 tak po 2 zápasech mají na kontě 4 body. „Vypadá to pro nás dobře, ale čekají nás ještě čtyři náročné zápasy a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl Míka. „Vstup je výborný, na druhou stranu ale i víme, že ne vše se nám podařilo. Opakuji to pořád, tyto zápasy jsou pro nás hlavně cenné zkušenosti a získávání nezapomenutelných zážitků, ze kterých můžeme čerpat dál,“ uzavřel trenér týmu Žilák.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál