V přípravě se viktoriánům opravdu dařilo. Nejen, že vyhráli všechny čtyři přátelské duely, ale dokonce v nich ani jednou neinkasovali! Poslední vítězství 2:0 nad Craiovou před odjezdem z rakouského soustředění zpátky domů zhodnotili střelec vítězného gólu Aleš Čermák a trenér Adrian Guža.

„Byl to velmi solidní soupeř a podstatné je, že jsme opět dokázali udržet čisté konto. Prosadili jsme se, měli jsme tam velmi slušné věci i solidní úseky hry,“ těšilo Adriana Gužu. „Vytvářeli jsme si víc šancí než oni, už v prvním poločase to mohlo být dva tři nula. Škoda, že jsme jich neproměnili víc, ale soupeř byl kvalitní a nedal nám nic zadarmo,“ doplnil Aleš Čermák.

Právě 25letý kreativní záložník vstřelil vítězný gól, to když odražený míč napálil z první halfvolejem přímo do brány. A tak to vypadá, že se ho drží forma z minulé sezony, kdy si připsal 8 branek. „Samozřejmě mě to těší, jsem tam od toho, abych se dostával do šancí. Škoda ale, že jsem neproměnil i tu druhou. Limba mi to tam krásně připravil…“ připomněl svou zahozenou příležitost v první půli.

Viktoriáni však zářili i na druhé straně hřiště, za celou letní přípravu totiž neinkasovali jediný gól! „Jednoznačně to potěší. Je velmi podstatné vidět, při naší snaze hrát na riziko vysoko a útočně, jak to zvládají hráči stabilně v obranné činnosti. Jsme za to rádi, ale stále jsou tam mezery a věci, které jsme schopni okamžitě posunout a zlepšit,“ je si vědom Adrian Guža.

Rakouské soustředění pátečním zápasem s Craiovou skončilo, viktoriáni ihned po utkání zamířili zpátky do Plzně. Jak pobyt v Tyrolsku hodnotí? „Vydařil se. Nádherné prostředí, vynikající počasí, hráči byli pracovití a k tréninkům měli velmi dobrý přístup, takže ty měly velmi vysokou úroveň… Jsou to potěšující věci, ale je podstatné, abychom to přetavili v mistrovských zápasech,“ řekl lodivod FCVP.

„Podmínky byly fantastické. Na hotelu bylo vše, co jsme si dokázali představit. Hřiště také super, blízko jsme měli jezero… Paráda!“ dodal Aleš Čermák. A jaké jsou jeho osobní cíle před startem nové sezony? „Chci dát víc gólů než doteď,“ zakončil rozhovor usměvavý středopolař.

Fotogalerie