Viktoria si v sobotním utkání poradila s Mladou Boleslaví v poměru 3:2. Zisk tří bodů proti týmu, který měl před čtrnáctým ligovým kolem na svém kontě v tabulce Gambrinus ligy o bod více než Viktorka, určitě potěšil. „Porazili jsme mužstvo, které má výbornou formu a bude s námi na jaře bojovat o poháry, za což jsem rád,“ říká spokojený Pavel Vrba.

Viktoria si v sobotním utkání poradila s Mladou Boleslaví v poměru 3:2. Zisk tří bodů proti týmu, který měl před čtrnáctým ligovým kolem na svém kontě v tabulce Gambrinus ligy o bod více než Viktorka, určitě potěšil. „Porazili jsme mužstvo, které má výbornou formu a bude s námi na jaře bojovat o poháry, za což jsem rád,“ říká spokojený Pavel Vrba.

Plzeňská výhra se v utkání, které se muselo líbit, ale nerodila nikterak lehce. „Myslím si, že se ukázalo, že souboje Plzně s Mladou Boleslaví jsou pro diváky atraktivní. Hrál se fotbal nahoru dolu se spoustou šancí. Jsem rád, že se nám vydařil první poločas, ve kterém jsme zaslouženě zvítězili 3:1. Do druhé půle jsme měli mimořádný vstup, ale neproměnili jsme šance. Poté jsme měli spoustu dalších brejkových situací, kdy jsme přečíslovali soupeře, ale nedokázali jsme z nich vytěžit finální nahrávku, abychom se dostali za obranu. V devadesáté minutě jsme pak ještě inkasovali gól, který nám pokazil výsledek,“ hodnotí střetnutí plzeňský kouč.

V základní jedenáctce nechyběli také čeští reprezentanti, kteří v týdnu mohli oslavit po úspěšné baráži s Černou Horou postup na evropský šampionát. „Nevidím důvod, proč bych je měl šetřit. Petr Jiráček patří k nejlépe kondičně připraveným hráčům v lize. Cítil se před zápasem dobře a také to ukázal. U Václava Pilaře bylo vidět, že měl nabitý program. Sám si řekl, že chce střídat. Ale z mého pohledu není žádný důvod někoho šetřit, když jsou mezi zápasy tři dny,“ tvrdí trenér Viktorky.

Jak tedy viděl Pavel Vrba výkony čtveřice reprezentantů v duelu s Mladou Boleslaví? „Určitě jim vytknu situace z finální fáze. Milan Petržela a Václav Pilař v nich mohli být přesnější. Daniel Kolář a Petr Jiráček opět ukázali svou obrovskou sílu. Jsou to pro nás velmi důležití hráči. Jsem rád, že tuto formu mají celý podzim a dokazují, že do reprezentace patří,“ tvrdí.

Sobotní střetnutí bylo pro Pavla Vrbu stým utkáním v pozici hlavního kouče v nejvyšší české soutěži. „Kanonýrům se počítají také jejich branky ze zahraničí. Já si tedy do toho počítám také zápasy ze slovenské ligy, která je stejně náročná jako naše. Takže mám vlastně nějakých dvě stě padesát zápasů,“ vypočítává s úsměvem.