Poslední domácí utkání roku 2021 zvládli viktoriáni vítězně, Slovan Liberec porazili 2:0. Duel zhodnotili střelci obou gólů Radim Řezník a Jan Sýkora, společně s nimi také trenér Michal Bílek.

„Odehráli jsme velmi dobrou první půli, dobře jsme drželi míč a dali jsme dvě pěkné branky. V té druhé jsme si to pohlídali, soupeře jsme do ničeho nepouštěli, takže vítězství těší,“ začal s hodnocením zápasu trenér Michal Bílek. Podobně hovořil také Radim Řezník: „V prvním poločase jsme dobře drželi míč, dali dva góly a kontrolovali hru. Ve druhé půli už to bylo hodně o soubojích, druhých balonech a tak dále, ale zvládli jsme to, takže z toho máme důležité tři body,“ řekl obránce Viktorie.

Do úvodního gólu byl Liberec o něco lepším týmem na hřišti. „V prvních 15 minutách měli dobrý pohyb, to nám dělalo trošku problémy. Ale pak jsme se do toho dostali a zbytek poločasu jsme hráli velmi dobře,“ těšil kouče zlepšený výkon.

Skóre otevřel Radim Řezník po vynikajícím pasu Lukáše Kalvacha. „Nějaké takové akce trénujeme. Víme o sobě, ono kdokoli ze zálohy má míč, tak víme, že má výbornou kopací techniku. Snažil jsem se tam naběhnout, vyšlo to dobře, hezky jsem si to zpracoval a zavěsil, takže pěkná akce,“ usmíval se. Vstřelil už čtvrtý gól v sezoně, střelecky úspěšnější ročník nikdy nezažil. „Nejsem žádný střelec, ale teď mi to lepí, jsem za to rád. Nicméně důležité je hlavně to, že jsme zápas zvládli a držíme se nahoře v tabulce,“ pochvaluje si.

Na 2:0 poté navyšoval Jan Sýkora, který brankáře Knoblocha šikovně přehodil. „Když mi Bogy nahrál, tak mi nejprve v hlavě problesklo, že to vezmu z první. Ale přes nohu by to bylo těžké. Gólman zůstal stát, takže jsem si dal dobrý první dotyk a po jeho výběhu mi nezbývalo nic jiného, než to dloubnout. Vyšlo to, jsem za to rád,“ těšilo záložníka, který odehrál své 150. ligové utkání.

Co však říkal trenér Michal Bílek na druhou pětačtyřicetiminutovku, ve které si viktoriáni nevypracovali žádnou vážnější situaci? „Chtěli jsme hrát vzadu na nulu, a to se podařilo. Zároveň jsme chtěli být nebezpečnější, než tomu bylo, takže druhá půle mohla být z naší strany lepší,“ uvědomuje si lodivod Viktorie.

Fotogalerie