Dobýt mladoboleslavskou tvrz – to je přání fotbalistů Viktorie Plzeň před nedělním utkáním Gambrinus ligy. Úkol to není jednoduchý – Mladá Boleslav s novým trenérem...

Dobýt mladoboleslavskou tvrz – to je přání fotbalistů Viktorie Plzeň před nedělním utkáním Gambrinus ligy. Úkol to není jednoduchý – Mladá Boleslav s novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším finišuje za poháry, nejlépe druhým místem a předkolem Ligy mistrů.

 

„Potřebují vyhrát a získat tři body. My jim to ale chceme zkomplikovat,“ říká plzeňský asistent Karel Krejčí. Pro Krejčího bude zápas specifický. Právě Mladá Boleslav totiž byla loni soupeřem, proti němuž debutoval jako hlavní trenér. „Boleslav tehdy vyhrála 3:0, měla velmi dobrou formu. I teď ale Mladoboleslavští hrají o poháry a budou chtít uspět. To se týká i trenéra Dušana Uhrina, který tým po Pavlu Hapalovi převzal a tohle pro něj bude po dvou letech první zápas v domácím prostředí BoleslaviPrávě staronový kouč podle Krejčího vliv Boleslavským čerstvou krev do žil. „Udělal nějaké změny a na Baníku zaslouženě vyhráli. My ale Boleslav chceme zaskočit a odvézt do Plzně nějaký ten bod

 

Na zápas se těší i David Limberský, který má v mladoboleslavském týmu velkého kamaráda – Václava Procházku. „Oba vzájemné zápasy bereme dost prestižně. Já doufám, že se štěstíčko přikloní na naši stranu a vyhrajeme,“ říká Limberský. Poslední zápas na podzim se radoval on. „Než Boleslav přijela do Štruncových sadů, vsadili jsme ses Vencou, že kdo prohraje, zaplatí večeři. My vyhráli 2:0 a Venca platil,“ směje se Limberský. Ten je s Procházkou soupeřem nejen na fotbalovém, ale i golfovém hřišti. „Golf je velký koníček nás obou. Sezona právě začíná a určitě zajedem do Dýšiné i do Boleslavi,“ konstatuje viktorián. A kdo je podle něj v golfu lepší? „Určitě o něco já,“ hlásí přesvědčivě.

 

S dopingem v podobě nominace do nejlepší ligové jedenáctky minulého kola pojede do Boleslavi Milan Petržela. „Určitě je to příjemné. Ocenění za snažení. Pomáhá mi to psychicky, na hřišti si pak víc dovolím, věřím si,“ raduje se střelec vedoucí branky Plzně v posledním domácím zápase proti Brnu. Podle něj to bude mít Plzeň v Mladé Boleslavi těžké, nikoliv ale bez šancí bodovat. „Potřebují vyhrát, budou hrát na vítězství. To by nám ale mohlo vyhovovat, protože by se mohl hrát technický, kombinační fotbal, jaký nám sedí,“ zamýšlí se Petržela. „Myslím, že to bude dynamický fotbal s šancemi. A doufám že vyhrajeme,“ vzhlíží Petržela k zápasu, který má úvodní hvizd v neděli v 17 hodin,  s optimismem. 

Viktoriáni by měli odjet až na rekonvalescenta Rezka kompletní.  

 

 

Pojeďte do Boleslavi

PFANS "Plzeňáci sobě", pořádají dne 17. 5. 2009, autobusový zájezd na 28. kolo Gambrinus ligy které odehraje plzeňská Viktorka ve městě automobilů proti domácímu FK M. Boleslav. Při posledním výjezdu jsme i přes porážku nesmutnily a žažily spoustu srandy. Pojeďte se podívat na předposlední ligové utkání Viktorky na soupeřovo hřišti. Odjezd 17. 5.2009 ve 13.30 hod. od stadionu. Vstupenky na utkání jsou od klubu zdarma a budou k vyzvednutí v autobusu.

Přihlásit se můžete na tel. 606 594 326 u Zděnka nebo na emailu: pfans@email.cz

 

 

 

 

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň

neděle 17.5. - 17:00

 

 

 

 

Tabulka celkem

4. FK Mladá Boleslav 27 12 9 6 37:32 45

8. FC Viktoria Plzeň 27  9 9 9 41:37 36

 

 

Tabulka doma

13. FK Mladá Boleslav 13 6 3 4 14:15 21

 

Tabulka venku

9. FC Viktoria Plzeň 13 3 3 7 15:22 12

 

NEJ střelci

10 - Michal Papadopulos

 8 - Pavel Horváth  

 

Poslední zápas

Ostrava - Ml. Boleslav 0:2

Plzeň - Brno 3:2

 

Podzimní vzájemný zápas

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:0, branky: 30. Navrátil, 49. Kolář

 

 

Sestava Ml. Boleslavi v Ostravě: Miller - Kúdela, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Hrdlička, Sylvestre (68. Opiela), Poláček - Papadopulos (35. Pecka), Chramosta. Trenér: Uhrin ml.

 

 

Program 28. kola

Brno - Teplice 17.5. 17:00

Kladno - Liberec 17.5. 17:00

Jablonec - Příbram 17.5. 17:00

Ml. Boleslav Plzeň 17.5. 17:00

Č. Budějovice - Ostrava 17.5. 17:00

Sparta - FK Bohemians 17.5. 20:00

Olomouc - Zlín 17.5. 17:00

Žižkov - Slavia 18.5. 17:15

 

 

 

Jak jsme hráli s Boleslaví

Zajímavosti a perličky z historie vzájemných zápasů Plzně s Mladou Boleslaví vybíral Václav Přibáň.

V Mladé Boleslavi se hraje 1. liga teprve čtvrtým rokem, a tak stále výrazně převažují zápasy ve druhé nejvyšší soutěži. Hned v úvodním kole sezóny 1981/82 vyhrála doma Ml. Boleslav nečekaně 2:0, ale již brzy se vše úplně otočilo. Zatímco v Plzni se hrálo o postup, boleslavští se propadli až na poslední místo, z něhož se jim podařilo definitivně uniknout a zachránit se až v předposledním kole. Jarní odveta v Plzni byla hladkou záležitostí domácích (4:1).

 

Plzeň vyhrála i podzimní utkání v příští sezóně, tentokrát 1:0. Také další zápas skončil výhrou domácích, tentokrát 2:1 pro Mladou Boleslav. V plzeňské brance, právě v den svých 37. narozenin, nastoupil naposledy její dlouholetý brankář Josef Čaloun.

 

V následující sezóně vyhrála Plzeň oba zápasy (vždy o branku), podzimní body z Ml. Boleslavi však byly v tomto ročníku úplně poslední, které plzeňští na soupeřových hřištích získali. Ze všech dalších utkání vozili už jen samé porážky (zbývající dva podzimní a všech sedm jarních zápasů). Tento nevídaný „rekord“ zůstal naštěstí dodnes nepřekonán, a to ani v pěti nevydařených prvoligových sezónách, které skončily sestupem. V jarní části se vždy venku podařilo alespoň jednou remizovat.

 

V sezóně 1984/85 doma Plzeň překvapivě podlehla Boleslavi (0:1), ačkoli měla jak v průběžné, tak i v konečné tabulce nejvyšší počet nastřílených branek ze všech týmů. Odveta v Ml. Boleslavi skončila 2:2, když plzeňští měli ještě pět minut před koncem dvoubrankovou ztrátu! Další ročník znamenal pro Škodu Plzeň postup do 1. ligy a stejně jako dva roky předtím zvítězila nad Ml. Boleslaví v obou zápasech vždy o branku, doma 3:2, venku 1:0. Právě tato výhra v předposledním kole definitivně rozhodla o prvenství, nebo druhý Chomutov doma nečekaně podlehl Gottwaldovu.

 

Po roce po plzeňském sestupu se hrálo ve Štruncových sadech opět již na podzim sezóny 1987/88 a už po 13. minutách byl stav 2:0 – a zůstal až do konce. Na jaře se v Ml. Boleslavi hrálo bez branek, když plzeňský Jiří Sloup neproměnil penaltu. Po dalším plzeňském sestupu z ligy, v sezóně 1989/90, byla plzeňská vítězství výraznější (3:0, 3:1), návrat do ligy se však již nekonal. V podzimní části další sezóny naopak vyhrála (po šesti letech) Ml. Boleslav v Plzni 1:0. Byla to jediná domácí plzeňská porážka v tomto ročníku, která ji možná stála postup. Nepomohla už ani jarní výhra v Ml. Boleslavi 3:1.

 

Stejný výsledek (celkově potřetí v řadě) zopakovala Plzeň i v podzimní části sezóny 1991/92, jarní domácí utkání pak vyhrála rekordně 6:1. Tento příděl obdržel Oldřich Pařízek, později dlouholetý prvoligový brankář Příbrami a Žižkova. Vyloučen byl Václav Zejda, tehdy ještě ne jako rozhodčí, ale hráč Ml. Boleslavi. Středočeský klub skončil v této sezóně beznadějně poslední a sestoupil…

 

O tři roky později se boleslavští propadli až do divize, kde strávili dvě sezóny. Pak však zaznamenali dva postupy v řadě a po šesti letech návrat do 2. ligy. O rok později, rovněž po šesti letech (pro změnu prvoligových), se do stejné soutěže vrátila i Viktoria Plzeň. S Mladou Boleslaví se tedy utkala po

sedmileté přestávce, a to hned v 1. kole sezóny 1999/2000. Viktoria vyhrála 4:0, když dvě branky padly z penalt. Úvodní zápas jarní části v Ml. Boleslavi skončil bez branek.

 

Po roční přestávce přijela Ml. Boleslav do Plzně již ve 2. kole a vyhrála 2:1 – obě branky vstřelil Dalibor Slezák (nyní hráč Bohemians 1905). Plzeňští byli v soutěži bez bodu poslední a tabulku uzavírali i po 3. kole, kdy získali první bod ve Zlíně. Boleslavští naopak 2. ligu vedli s plným počtem bodů! Opačně dopadl jarní zápas v Ml. Boleslavi, Viktoria domácím oplatila porážku stejným poměrem a vzkřísila naději na návrat do hry o postup, která však trvala přesně týden – pak přišel zápas se Zlínem (3:3). Podařilo se jen snížit bodovou ztrátu právě na Ml. Boleslav, která si udržela 3. místo.

 

V sezóně 2002/03 zvítězili vždy domácí, v Plzni 2:0 (toto je dodnes poslední plzeňská výhra), v Ml. Boleslavi v předposledním kole 5:2 (ještě tři minuty před koncem byl stav „jen“ 3:2…). I když o plzeňském postupu do ligy bylo rozhodnuto již dříve, tento příděl byl kaňkou na jinak úspěšné sezóně. Boleslavští doma nad Plzní vyhráli poprvé od června 1983!

 

V následujícím ročníku 2003/04 vybojovala Ml. Boleslav historický postup do nejvyšší soutěže, zatímco Viktoria Plzeň ji naopak na jeden rok opustila. Premiérový vzájemný zápas v 1. lize se odehrál předloni v říjnu v Ml. Boleslavi (2:2), od té doby Viktoria boleslavským již nevstřelila branku, v jarní části doma prohrála 0:1.

 

V předloňské sezóně skončila obě střetnutí bezbrankovými remízami, když výborně zachytal plzeňský brankář Michal Daněk, který kryl i pokutový kop Marka Kuliče. Předposlední utkání v Plzni, na podzim roku 2007 skončilo výhrou Viktorie 2:0, když obě branky padly již v průběhu prvního poločasu. V uplynulé sezoně si oba týmy dokázaly v domácím prostředí zajistit výhru.Ve Štruncových sadech se radovala Viktoria za výhru 2:0. Na hřišti soupeře, kde poprvé vedl tým po odvolaném Stanislavu Levém Karel Krejčí, vyhráli domácí 3:0. Tři body v domácí tvrzi získali i svěřenci trenéra Pavla Vrby na podzim roku 2008 a to i přes distanc Petra Trappa za vyloučení v Brně. Díky trefám Koláře, pro kterého to byla první branka v plzeňském dresu, a Jakuba  Navrátila vyhrála 2:0.

 

 

 

Vzájemná utkání pohledem archivu:

2008/09

Plzeň – Ml. Boleslav 2:0

 

2007/2008

Plzeň - Ml. Boleslav 2:0

Ml. Boleslav - Plzeň 3:0

 

2006/0207

Plzeň - Ml. Boleslav 0:0

Ml. Boleslav - Plzeň 0:0

 

2005/2006

Plzeň - Ml. Boleslav 0:1

Ml. Boleslav - Plzeň 2:2

 

2002/2003 - II. liga

Plzeň - Ml. Boleslav 2:0

Ml. Boleslav - Plzeň 5:2

 

2001/2002 - II. liga

Plzeň - Ml. Boleslav 1:2

Ml. Boleslav - Plzeň 1:2

 

1999/2000

Plzeň - Ml. Boleslav 4:0

Ml. Boleslav - Plzeň 0:0

 

1991/1992

Ml. Boleslav – Plzeň 1:3

Plzeň – Ml. Boleslav 6:1