Už jen dva zápasy a je konec sezony. Viktoriáni v neděli odehrají poslední venkovní utkání, které je čeká v daleké Ostravě proti Baníku. I když už mají jistotu 2. místa v tabulce, rozhodně nechtějí ligový ročník jen tak dohrát. To potvrdili také David Limberský a asistent trenéra Marián Zimen.

„Ligová tabulka je jedna věc, ale my se snažíme koukat dopředu a být každým dnem lepší. Chceme nastřílet nejvíc gólů, chceme být dominantnější než doteď a o motivaci bych se nebál. Fotbal se hraje na vítězství a těch není nikdy dost,“ má naprosto jasno jeden z asistentů kouče Adriana Gužy.

„Je to nᚠposlední venkovní zápas a těšíme se na něj. Na jaře jsme vyhráli spoustu utkání a rádi bychom v tom pokračovali. Chceme sezonu dohrát dobře a pohodu si odnést na dovolenou a pak i na začátek přípravy. Rozhodně to jen nedohráváme. Uděláme maximum, abychom přivezli tři body,“ ujišuje levý obránce s číslem 8.

Ten prožil mimořádně úspěšný týden. Nejprve se mu narodila dcera Lilien, hned nato prodloužil smlouvu s Viktorií o další rok. „Upřímně jsem si nedovedl představit, že bych měl nyní končit. Užívám si každý den a mám pořád spoustu sil i elánu. Budu makat a věřím, že nás s týmem čeká skvělá příští sezona,“ doufá legenda klubu.

Oproti poslednímu vzájemnému duelu již nebude v Ostravě prázdný stadion. „Fotbal se hraje pro fanoušky a pro hráče to může být jen dobře, že tam bude atmosféra. Těšíme se na to,“ říká Marián Zimen. „Baníkovci dokáží dobře povzbuzovat a myslím si, že tempu hry to může prospět. Věřím, že fanoušci budou ku prospěchu fotbalu,“ doplňuje David Limberský.

Viktoria hrála na hřišti Baníku naposledy přesně před měsícem (3. června), po gólech Pavla Buchy a Jana Kovaříka vyhrála 2:0. Reportហa záznam utkání najdete ZDE.

Vzájemných ligových duelů od osamostatnění ČR se mezi Ostravou a Plzní odehrálo 45 s bilancí 20-11-14 ve prospěch Viktorky. Padlo dohromady 111 gólů, což je téměř průměr 2,5 na zápas.