Viktoria Plzeň zvládla druhé utkání v rámci základní skupiny Evropské ligy a porazila Hapoel Beer-Sheva 3:1. Trenéru Vrbovi vyšla střídání, ve druhém poločase přihrál na prostřední plzeňský zásah Ivanschitz, poslední branku obstarali zbylí dva střídající hráči Zeman s Bakošem.

„Měli jsme velice dobrý vstup, podařilo se nám skórovat. V dalších situacích jsme ale mohli být přesnější a zvýšit naše vedení. Na začátku druhého poločasu soupeř lépe kombinoval, my jsme ztráceli balóny a Hapoel zaslouženě vyrovnal. Jsem rád, že jsme našli sílu na to, abychom zápas získali zpátky na svou stranu,“ rekapituluje duel trenér Pavel Vrba. „Zápas byl zajímavý, určitě ne bez chyb, protože jsme mohli některé situace vyřešit lépe. Ale obě mužstva hrála ofenzivně, měla gólové příležitosti a divákům se zápas musel líbit,“ dodává.

Izraelský celek převážně nevybočil z Vrbou předpokládaných intencí. „Drobným překvapením pro nás možná mohlo být nasazení některých hráčů až ve druhém poločase. Kvalita izraelského mužstva je vysoká, protože vyhrát titul v Izraeli je podobně náročné, jako vyhrát titul u nás,“ přemýšlí trenér Viktorie, jenž dnes poprvé v sezóně využil služeb záložníka Andrease Ivanschitze. „Věřili jsme v jeho schopnosti. Andreas je součástí týmu, dnes nastoupil a pomohl nám,“ říká na konto rakouského internacionála. I ostatní dvě střídání se plzeňskému stratégovi vyplatily. „Máme široký a silný kádr, navíc další tři hráče, kteří po uzdravení můžou nastoupit. Je dobře, že máme i v této situaci na lavičce kluky, kteří mohou zasáhnout do zápasu a přinést kvalitu,“ spokojeně přikyvuje.

Ve druhém zápase základní skupiny porazil rumunský celek FCSB švýcarské Lugano 2:1. „Z našeho pohledu je to asi dobře. Může rozhodovat leccos, my jsme dnes vyhráli o dvě branky, což může nakonec hrát v nᚠprospěch. Nicméně hodnotit po dvou kolech je zbytečné. Příští zápasy nám napoví víc,“ uzavírá Pavel Vrba.

Fotogalerie