13. 2. 2024    Zápas

Cadu v závěru vystřelil Viktorii vítězství

FC Viktoria Plzeň

17. kolo / Úterý 13. 2. 2024, 18:00 / Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích

17. kolo / Úterý 13. 2. 2024, 18:00
Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích

FC Baník Ostrava

0:1

(0:0)

FC Viktoria Plzeň

90 + 2 Cadu

sestavy

FC Baník Ostrava

Letáček – Ndefe, Lischka (C), Pojezný, Kpozo – Rigo, Boula – Buchta (63. Rusnák), Kubala (71. Šín), Ewerton (82. Šehić) – Ji. Klíma (71. Adediran)

FC Viktoria Plzeň

Jedlička – Jemelka, Hranáč, Dweh – Kopic, Kalvach (C), Traoré (56. Červ), Cadu – Šulc (78. M. Vydra) – Chorý, Jirka (56. Mosquera)

statistiky

Branky: 90+2. Cadu

ŽK: 22. Hapal, 45+2. Klíma – 21. Jemelka, 64. Kopic, 74. Dweh

Rozhodčí: Všetečka – Machač, Hurych

Střely na bránu: 2 - 7

Střely mimo: 7 - 5

Rohy: 3 - 5

Ofsajdy: 2 - 4

Fauly: 7 - 14

Diváci: 7717

V rámci sedmnáctého kola FORTUNA:LIGY se vydali viktoriáni do daleké Ostravy, kde se střetli s Baníkem.

Utkání v Ostravě začalo ve vysokém tempu. Hned na úvod orazítkoval TomᚠChorý břevno domácí branky. O chvíli později zase zazlobil Baník, a to když Kpozo šajtlí našel Klímu. Jeho rána letěla nakonec mimo tři tyče. V prvním poločase to hodně jiskřilo a emoce pracovaly na obou stranách.

Obrovskou šanci si vypracovali viktoriáni deset minut před koncem prvního dějství. LukᚠKalvach na okraji pokutového území vyslal přihrávku na Pavla Šulce, který se ocitl úplně sám. Jeho přízemní střelu k pravé tyči vyrazil brankář Letáček. Krátce před přestávkou si Plzeňští znovu vytvořili nebezpečnou situaci. Z pravé strany vyslal centr Jan Kopic, zadní tyč zavíral TomᚠChorý, jeho hlavička skončila nakonec mimo hřiště.

Na úvod druhého poločasu se fantasticky předvedl brankář Martin Jedlička, který výborně vytáhl střelu ze střední vzdálenosti. V 53. minutě po hezké narážečce s Václavem Jemelkou vyslal ránu LukᚠKalvach, ta skončila vysoko nad brankou. Od té chvíle si fotbalové oko mnoho hezkého fotbalu neužilo. Až pět minut před koncem se dostal do šance Baník. Šín z kraje pokutového území vypálil obalovačku na zadní tyč. Nakonec však tato střela skončila nad brankovou konstrukcí. V samém závěru nastavení přišla první branka, a to na straně Viktorie. Centr Cadua nezachytil brankář Letáček a pustil míč za svá záda. Viktoriáni si tak odváží z Ostravy tři body za vítězství 1:0.