17. 1. 2024    Zápas

Viktoria zaznamenala druhou výhru, divizní Senco smetla 11:0

FC Viktoria Plzeň
1. Vydra
18. Tamm
30. Bucha
39. Bucha
59. Mosquera
68. Šulc
71. Valenta
76. Valenta
81. Mosquera
87. Kliment (pen.)
89. Kliment

Přátelák / Středa 17. 1. 2024, 16:30 / Stadion Luční

Přátelák / Středa 17. 1. 2024, 16:30
Stadion Luční

FC Viktoria Plzeň

11:0

(4:0)

SK Senco Doubravka

FC Viktoria Plzeň

1. poločas: Tvrdoň – Hejda, Paluska, Dweh – Kopic, Traore, Červ, Bucha – Vydra, Souaré, Tamm

2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Hranáč, Jemelka, Cadu (71 Havel) – Kalvach, Valenta - Holík, Šulc, Mosquera - Kliment

statistiky

Diváci: 153

Druhý zápas, druhá výhra. Viktorii smetla divizní Doubravku jedenácti brankami.

Ve druhém přípravném utkání se postavila Viktorce Senco Doubravka. Kdo neviděl branku Matěje Vydry z utkání proti Žižkovu, nemusel zoufat. Hned v první minutě rozvlnil sí takřka identicky. V šesté minutě se opřel do balonu Honza Kopic. Jeho pokus zastavila tyč.

Do další střelecké příležitosti se dostal další Honza, tentokrát Paluska. Jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče. Kdo ovšem mířil přesně byl Alex Tamm, který v osmnácté minutě překonal brankáře Senca a připsal si první branku v dresu Viktorky.

Ve čtyřiadvacáté minutě musel poprvé na zem Marián Tvrdoň. S ranou z hranice šestnáctky si ale poradil. Ve třicáté minutě se sí Doubravky rozvlnila potřetí. Po centru z pravé strany uklízel balon do branky Pavel Bucha.

Po standardní situaci ve čtyřiatřicáté minutě visel ve vzduchu čtvrtý gól. Hlavička Traoreho mířila těsně mimo. Pět minut na to už Viktoria vedla o čtyři branky. Svou druhou branku v zápase přidal Pavel Bucha. Viktoria po prvních čtyřiceti pěti minutách vedla nad Sencem 4:0.

Do první větší příležitosti druhé části se dostali domácí. Střela Radima Řezníka mířila mimo. V padesáté deváté minutě vyslal kolmici vápnem právě Radim Řezník. Jeho pas na druhé straně šestnáctky zužitkoval Jhon Mosquera a pečetil pověstného bůra.

V šedesáté osmé minutě našel ve vápně Honza Kliment úplně osamoceného Pavla Šulce, který se nemýlil a brankáře Doubravky překonal pošesté. V sedmdesáté minutě dostal další skvělý míč do šestnáctky Jhon Mosquera. Tentokráte se ale blýsknul brankář hostů. V sedmdesáté první minutě vedla Viktoria o sedm branek. Cadu zasekl balon a připravil si míč na pravou nohu. Vyslal krásný rohlíček na hranici penalty, kde čekal nikým nehlídaný Pavel Šulc. Jeho pokus konečky prstů vytáhl brankář hostí. Na dorážku Matěje Valenty byl ovšem krátký.

Osmá branka Viktorie padla obdobně jako ta předchozí. Kliment zatáhl ukázkově balon po pravé straně. Balon poslal pod sebe na osamoceného Pavla Šulce, který z hranice šestnáctky brankáře Doubravky nepřekonal. Míč musel do sítě uklidnit Matěj Valenta.

O několik minut později vedla Viktorie už o devět branek. Agilní Pavel Šulc z rohu šestnáctky vykouzlil ukázkový bochánek, kterým vyzval ke skórování Jhona Mosqueru. Ten neodmítl a zvýšil vedení Viktorie na devět branek.

Desítku pečetil z pokutového kopu Honza Kliment, který poslal brankáře na druhou stranu a míč švihnul pod horní tyč. Poslední hřebíček do rakve zatloukl Honza Kliment, který obešel brankáře hostí a ukončil utkání. Viktorka přejela divizní Doubravku 11:0.