I druhý přátelák vítězný! Plzeňští porazili Příbram

Přátelák / Středa 30. 6. 2021, 16:00 / Přeštice

Přeštice

3:0

(1:0)

FK Viagem Příbram

1. poločas: Tvrdoň – Havel, Pernica, Gabriel, Hybš – Bucha, Ndiaye, Alvir – Pachlopník, Chorý, Mihálik.
2. poločas: Tvrdoň – Koželuh, Kaša, Hejda, Falta – Káčer, Janošek, Čermák – Kayamba, Beauguel, Mosquera.

Šiman (18. Kočí) – Sus (63. Vokřínek), Vilotič, Halinský (46. Kvída), Mezera (56. Langhamer) – Januška (56. Kolář), Procházka (80. Halinský), Obdržal (68. Petrák), Pilík (46. Vávra), Soldát (46. Hájek) – Voltr (18. Doležal)

Branky: 15. Chorý, 46. Janošek, 79. Čermák, Rozhodčí: Rejžek – Mokrusch, Hrabovský

Diváci: 950

Ve druhém přípravném utkání se viktoriáni utkali v Přešticích s Příbramí. K vidění byly v akci opět některé nové tváře v týmu trenéra Michala Bílka, poprvé za Plzeň si zahráli Ondřej Pachlopník a brankář Marián Tvrdoň.

Do vedení šli viktoriáni v 15. minutě utkání. Po parádní střele Pavla Buchy vyrazil Jakub Šiman míč přimo k napadajícímu Tomáši Chorému, který jej dopravil do branky. Brankář Příbrami poté musel se spoluhráčem Voltrem kvůli zranění vystřídat – věřme, že budou brzy v pořádku!

Červenomodří byli jasně aktivnější a snažili se přidat další gól. Dva pokusy v rozmezí jedné minuty měl Modou Ndiaye, nejprve z dálky po zemi mířil mimo, poté jeho hlavičku chytil Kočí. Na druhé straně mohl zahrozit po překvapivém odrazu balonu od země Jiří Januška, ale Marián Tvrdoň byl připraven. V závěru půle ještě nad branku pálil Ondřej Pachlopník.

Do druhého dějství opět trenér Michal Bílek vyslal obměněnou desítku hráčů, zůstal pouze gólman Tvrdoň. A vstup byl vynikající, hned po 55 sekundách poslal míč z bezprostřední blízkosti mezi nohy brankáře Dominik Janošek. V 52. minutě pak zajímavým způsobem zakončoval Dominik Janošek, ale Kočí byl pozorný.

Dalšího gólu se Plzeň dočkala v 79. minutě. Šimon Falta nahrál do vápna na JD Beauguela, ten sklepl balon pro Aleše Čermáka, který po zemi překonal Kočího. 3:0!

Viktoria tak zvládla i druhý přípravný zápas. Další ji čeká v sobotu od 10:00 proti Domažlicím.