Přátelák / Čtvrtek 17. 1. 2019, 16:00 / Luční

6:1

(1:0)

FK Ústí nad Labem

90. Matějka

1. poločas: Hruška – Ekpai, Hejda, Piroch, Limberský – Petržela, Bucha, Hrošovský, Šulc – Kepl, Chorý.
2. poločas: Sváček – Havel, R. Procházka, Pernica, Kovařík – Pačinda, Hořava, Čermák, Kayamba – Beauguel, Bakoš.

Tvrdoň – Bílek (61. Brak), Peterka, Pimpara (61. Richter), Šimeček (61. D. Procházka) – Valenta (61. Chodora), Kingue (61. Matějka) – Krátký (105. Příhonský), Miskovič, Dvořák (61. Nágl) – Šup (105. Mužík).

Branky: 56. Chorý, 63. Bakoš, 72. Pačinda, 81. Hořava, 99. Kayamba, 109. Beauguel – 90. Matějka, Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Kožár.

Diváci:

Svěřenci Pavla Vrby nastoupili ve čtvrtek odpoledne k poslednímu přípravnému utkání před odletem na soutředění ve Španělsku. V Luční ulici přivítali FK Ústí nad Labem a připsali si další vysoké vítězství. Po 120 minutách svítilo na světelné tabuli 6:1 pro domácí.

Utkání, které se na rozdíl od prvních dvou zápasů hrálo na vyhřívané přírodní trávě a bylo opět rozloženo na čtyři čtvrtiny po třiceti minutách, začalo pozvolným tempem. V 19. minutě se po skvělé kombinaci tlačil ve vápně do zakončení Patrik Hrošovský, jeho pokus byl ale zblokován. Odpověď Ústí na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 21. minutě nastřelili hosté spojnici branky, kterou v první polovině zápasu hájil Aleš Hruška. Ve 37. minutě Hrošovský našel ve vápně osamoceného Petrželu, ten ale Tvrdoně nepřekonal. První branky se fanoušci dočkali v 56. minutě. Na penaltě se míč odrazil k Tomáši Chorému a ten se nemýlil – 1:0.

Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Hned v úvodu se viktoriáni radovali podruhé. Marek Bakoš se uvolnil na vápně a nádherným obstřelem na vzdálenější tyč překonal gólmana hostí – 2:0. Další gól přišel v 72. minutě. Viktoriáni vystihli rozehrávku Ústí a po centru Kayamby skóroval hlavou Erik Pačinda – 3:0. Čtvrtý gól přidal v 81. minutě po pohotovém zakončení v pokutovém území TomᚠHořava – 4:0. Dočkali se i hosté. V samém závěru třetí čtvrtiny snížil Matějka na 4:1.

V 99. minutě z pravé strany nahrával do vápna Havel, který našel Kayambu a ten nedal Tvrdoňovi z bezprostřední blízkosti šanci – 5:1. Joel se tak prosadil poprvé v dresu Viktorie. Gólový účet zápasu uzavřela další letní posila a to Jean-David Beauguel. Ve 109. minutě Kovařík nejprve obešel obránce a následně přihrál na brankovou čáru, kde už měl francouzský útočník jednoduchou úlohu.

Viktoriáni se tak před nedělním odletem na soustředění do španělské Malagy rozloučili s domácím publikem vítězstvím 6:1.