14. 3. 2022    Ženy – reportáž

Viktoriánky po těsné prohře se Slováckem, budou hrát spodní skupinu

FC Viktoria Plzeň

14. kolo / Neděle 13. 3. 2022, 15:00 / Kunovice UMT

14. kolo / Neděle 13. 3. 2022, 15:00
Kunovice UMT

1.FC Slovácko

1:0

(0:0)

FC Viktoria Plzeň

sestavy

1.FC Slovácko

Růžičková - Sedláčková, Valášková, Waltrová (61. Polášková), Janíková (K), Bielikova (82. Molková), Jelínková, Žufánková (61. Pěčková), Janků, Střížová, Dubcová (61. Jonášová)

FC Viktoria Plzeň

Radová - Radová, Karasová, Pacandová (K), Polcarová, Pavlíčková, Belšánová (53. Němcová), Mrázová, Markelová, Šrámková, Pelikánová

statistiky

Branky: 87. Molková, ŽK: 62. Jelínková - 84. Pelikánová Rozhodčí: Čampišová, Hausnerová, Uhlířová, Rabušic

Diváci: 125

Ženský tým čekal v neděli veledůležitý zápas se Slováckem. Pokud chtěly viktoriánky postoupit do skupiny o titul, potřebovaly v Uherském Hradišti na hřišti třetího celku soutěže bodovat. Bod byl dlouho na dosah, avšak tři minuty před koncem rozhodla o výhře domácích Molková. Svěřenkyně trenéra Daniela Prokopa si tak díky konečnému pátému místu zahrají pouze skupinu o záchranu.

hodnocení trenéra

„Na poslední zápas se Slováckem jsme se důkladně připravovali. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodla jedna situace z 87. minuty, kdy jsme špatně reagovali na přihrávku za obranu a inkasovali. Tým musím pochválit za snahu, bojovnost a nasazení. Bohužel jsme nemohli do tohoto zápasu vlivem zranění nastoupit kompletní, což bylo v některých momentech zápasu vidět,“ mrzelo po zápase trenéra Daniela Prokopa.

„S celou základní části nemůžeme být spokojeni, poněvadž jsme chtěli do skupiny o titul. Bohužel pro nás jsme nezvládli dotáhnout do konce dva skvěle rozehrané zápasy, ztratili v nich důležité body, které by nám dávaly klid do posledního zápasu, po němž rozhodla minitabulka, ve které panovala mezi třemi týmy rovnost bodů, a tak rozhodl větší počet vstřelených gólů právě v minitabulce,“ vysvětlil situaci po základní části hlavní kouč ženského týmu.

„Někdy nám chybí větší klid při řešení situací a jsme zbrklí. Máme ale mladý tým a pracujeme na tom. Nyní se důkladně připravíme na zápasy, které nás teď čekají, tedy semifinále poháru a skupinu o sestup,“ dodal na závěr.