Svými góly dokázali zlomit houževnatý odpor Mladé Boleslavi. Pro Marka Hanouska to byl už druhý důležitý gól v druhém ligovém utkání po sobě. Václav Procházka se zase podle trenérových slov projevil jako jedna z „tajných zbraň Viktorky,“ čímž měl na mysli své obránce, kteří dokáží střílet rozhodující góly.

Svými góly dokázali zlomit houževnatý odpor Mladé Boleslavi. Pro Marka Hanouska to byl už druhý důležitý gól v druhém ligovém utkání po sobě. Václav Procházka se zase podle trenérových slov projevil jako jedna z „tajných zbraní Viktorky,“ čímž měl na mysli své obránce, kteří dokáží střílet rozhodující góly.

„Určitě to dnes nebylo jednoduché, ale od začátku jsme šli za vítězstvím,“ shodují se oba nedělní střelci. Vítězství se proti Mladé Boleslavi opravdu nerodilo snadno. Aktivněji hrající viktoriáni dlouho nedokázali najít recept na dobře fungující boleslavskou obranu. „Boleslav hrála dobře v bloku, dobře vykrývali prostory“, přiznává Marek Hanousek. „Myslím si, že i v prvním poločase jsme měli několik šancí, kdy jsme mohli jít do vedení mnohem dřív, na hřišti jsme dominovali a vyvrcholením byl ten gól ve druhém poločase, kdy to bylo po jednoznačném tlaku, kdy jsme měli hodně šancí a zaslouženě jsme se dostali do vedení,“ dodává střelec úvodního gólu. Ten padl po přesném centru Pavla Horvátha, který v úvodu druhé půle naskočil společně s Františkem Rajtoralem, aby společně podpořili narůstající tlak. „Určitě ti dva hru oživili. My víme, že jsou hodně důležití pro nᚠtým a dnes to jen potvrdili.“ Marek se při své gólové příležitosti ocitl naprosto sám mezi boleslavskými obránci a nikým neatakován měl dostatek času poslat míč hlavičkou do boleslavské branky. „Já jsem byl hodně překvapen, kolik jsem tam měl místa. Čekal jsem, že do mě někdo vrazí, že tam někdo bude, ale nebyl, takže jsem tam měl hodně prostoru a naštěstí jsem to využil,“ říká o svém gólu Marek Hanousek. Sám přiznává, že se v takové situaci neocitl poprvé. „Já jsem měl podobnou šanci na Spartě minulý rok za stavu 0:0, to jsem nedal, takže jsem rád, že teď se to obrátilo a byl to můj první ligový gól hlavou,“ dodává s úsměvem Marek Hanousek.

Druhý gól vstřelil po rychlém brejku v samotném závěru druhého poločasu Václav Procházka a definitivně tak zlomil odpor Mladé Boleslavi, jejíž hráči se v té době nadechovali k závěrečnému tlaku. Pro něj to byl gól o to pikantnější, když ho vstřelil do sítě týmu, ve kterém předtím přes čtyři roky působil. „Ne vůbec mi nenadávali,“ směje se Václav Procházka. „Spíš mi gratulovali, protože se s klukama dobře znám, a vídám se s nimi i mimo fotbal, takže jsou to spíš moji kamarádi.“ Dnes nastoupil ve stoperské dvojici s Františkem Ševinským. Ve čtvrtečním utkání proti Lokerenu ovšem dostane nového „paráka.“ „Já bych si tipnul, že to bude buď Radim Řezník, nebo David Limberský – jsou to hráči, kteří pravidelně nastupují, i když na jiném místě v obraně, ale já si myslím, že bychom to měli ve čtvrtek zvládnout.“ A co bude podle něj nejdůležitější, má-li nově poskládaná obrana vydržet nebezpečné brejky soupeře? „Hlavní bude pohlídat si to rychlostně, protože Lokeren má hráče, kteří jsou velice rychlí, a kteří si hodně hledají míče za obranou, nicméně si myslím, že bychom to opravdu měli zvládnout,“ dodává odhodlaně Václav Procházka.