Jarní jízda pokračuje. Viktoriáni i v pátém soutěžním zápase ve druhé části sezony zvítězili, tentokráte si poradili na domácí půdě s Českými Budějovicemi 1:0. Tak těsná výhra kolikrát chutná nejlépe – i o tom mluvil na tiskové konferenci trenér Adrian Guža.

„Byl to vynikající zápas, jak z pohledu našeho týmu (hlavně v prvním poločase), tak z pohledu soupeře. Viděli jsme celoplošný presink z obou stran, bylo to konstruktivní utkání, kdy obě mužstva chtěla hrát odzadu až do finální fáze,“ zhodnotil duel 24. kola FORTUNA:LIGY Adrian Guža. „Stálo nás to mnoho sil, a asi byl trochu cítit i pohárový zápas, hlavně ve druhém poločase,“ připomněl trenér středeční duel s Mladou Boleslaví.

„Takové zápasy je třeba zlomit týmovostí, vytrvalostí a také ubojovat fyzicky. Soupeř byl také skvěle připravený. Velmi si toho ceníme, fanoušci nás celé utkání podporovali a atmosféra byla vynikající. Vítězství je mimořádně cenné,“ pokračoval ve svém pohledu.

Proti Českým Budějovicím viktoriáni vybojovali vítězství až v 89. minutě. „Budějovice zde odehrály velmi dobrý zápas. Na druhou stranu v prvním poločase tam byl z naší strany velký tlak i spoustu situací, kdy to zachraňovaly na brankové čáře. Kdybychom dali gól dříve, tak by to možná bylo jednodušší,“ přemýšlel Guža.

O dalších třech bodech do tabulky rozhodl premiérovým gólem v červenomodrém dresu Ondřej Mihálik. „Jeho první gól za Plzeň? O to cennější! Je to čerstvý otec, vychutnává si novou roli a je důležité, že mu to tam padlo. Dokázal mužstvu pomoct k vítězství a věřím, že to pro něj bude psychická vzpruha a vzroste mu sebevědomí,“ okomentoval úvodní trefu „Pišty“ hlavní trenér Viktorie.

Podle čtyřiačtyřicetiletého kouče jsou takto vydřené tři body kolikrát hodnotnější. „Mnohokrát takové vítězství chutná víc, když to odpracujete a stojí při vás i trocha štěstí. Každé vítězství chutná skvěle, ale takhle si kluci uvědomí, že i takové zápasy jsou, když je nerozhodnete v prvním poločase, ale může to přijít postupem času nebo v závěru. Za vítězství jsme velmi vděční,“ těšilo Adriana Gužu.

Fotogalerie