Pod výhru v Jablonci se jako střelci podepsali francouzský útočník Jean-David Beauguel a navrátilec po zranění Aleš Čermák, který si navíc připsal i asistenci. Oba zhodnotili duel pro klubový web, své názory poskytl i hlavní trenér Adrian Guža na tiskové konferenci.

„Velmi důležité vítězství,“ oddychl si Beauguel. „Jablonec je za námi v tabulce, takže jsme chtěli tři body. Já jsem tu navíc vyhrál poprvé od doby, co hraju v Česku. Výkon nebyl po všech stránkách úplně perfektní, ale bojovali jsme jeden za druhého a týmově jsme to dotáhli k vítězství,“ těšilo střelce vítězného gólu.

Ten padl po perfektní přihrávce patičkou od Aleše Čermáka. „Věděl jsem o tom, že tam Bogy je už v době, kdy jsem přebíral balon. Ještě tam byl Havlis, ale nakonec jsem si vybral Bogyho, který naštěstí nebyl v ofsajdu a dal gól,“ popisuje Čermák daný moment. „Čermus tohle občas zkouší i na tréninku a vím, že to umí. Nečekal jsem na sto procent, že to udělá, ale byl jsem raději připravený,“ přiznává Beauguel.

Zápas se hrál na velmi těžkém terénu. „Oba týmy to měly stejné, ale je pravda, že třeba ve druhém poločase to ve vápně a u střídaček na lajně bylo hodně podmáčené. Pro nás je to strašně důležitá výhra, Jablonci jsme odskočili na osm bodů,“ říká Aleš Čermák, který se do sestavy po zranění vrátil gólem a asistencí. „Jsem za to rád a doufám, že to tak půjde dál! Ke konci utkání už mi trochu docházely síly, ale to asi kvůli tomu terénu většině hráčů,“ zamýšlí se.

Adrian Guža: Byl to velmi atraktivní zápas

„Na to, jak byl náročný terén, se hrál velmi slušný a atraktivní zápas. V prvním poločase si myslím, že jsme byli lepší, produktivnější i konstruktivnější. Šli jsme do dvougólového vedení, ale věděli jsme, že soupeř má svoji sílu, což se potvrdilo v druhé části,“ hodnotí vítězné utkání trenér Viktorie.

„Pro nás bylo důležité, že jsme byli stabilní v defenzivě s velmi silným Alešem Hruškou v bráně. Z mého pohledu jsme měli být efektivnější v otevřených možnostech, které tam pro kluky vznikly. Měli jsme zápas uzavřít dříve, takhle to bylo otevřené až do konce. Je ale podstatné, že jsme to zvládli,“ dodává.

Čtyřiačtyřicetiletého trenéra potěšilo, že do důležitého duelu s Jabloncem mohl už počítat s Alešem Čermákem. „V prvním poločase byl nesmírně podstatnou součástí naší ofenzivy. Zaznamenal 1+1, jeho výjimečnost nebyla jen gólová, ale i ve finálních přihrávkách. Jsme velmi rádi, že je zpět,“ říká kouč na konto kreativního záložníka Plzně.

Viktoriáni díky výhře odskočili na druhém místě právě Jablonci na rozdíl osmi bodů. „Víme, že to byl podstatný zápas. Jednak byl nejbližší, ale také se soupeřem, který byl u nás v tabulce. Je velmi důležité, že jsme dokázali venku na jejich půdě vyhrát. Věřím, že nám to dodá další sebevědomí,“ uzavírá Adrian Guža.

Fotogalerie