Vyprodané Štruncovy sady viděly ve třetím ligovém kole zápas, na který se bude dlouho vzpomínat. O dramatické zápletky nebyla nouze – ve 40. minutě byl vyloučený plzeňský Milan...

Vyprodané Štruncovy sady viděly ve třetím ligovém kole zápas, na který se bude dlouho vzpomínat. O dramatické zápletky nebyla nouze – ve 40. minutě byl vyloučený plzeňský Milan Petržela, Slávia se pak díky Necidovi ujala vedení a bod plzeňské Viktorii k nadšení sedmi a půl tisíce fanoušků zajistil v nastaveném čase LukᚠVaculík. „Sice jsme chtěli body tři, ale po takovém průběhu zápasu beru i ten jeden. Děkuju hráčům za to, že i v deseti jsme byli Slávii vyrovnaným jaroslav_silhavy_roz.jpgsoupeřem,“ uvedl po zápase plzeňský trenér Jaroslav Šilhavý. Ten se k vyloučení Milana Petržely, který po souboji úmyslně šlápl na Belaida, nechtěl vyjadřovat. „Já jsem tu situaci vůbec neviděl. Musím se ještě podívat na záznam,“ podotkl Šilhavý.

Podle něj Plzeň do zápasu vstoupila dobře a v prvních dvaceti minutách měla i šance. „Pak se Slávia dostala do hry a nás podržel gólman Poštulka při šanci Necida,“ konstatoval. Vyloučením Petržely utrpěla Plzeň velkou ztrátu. „Milan na soupeře platil svou rychlostí, ale zvládli jsme to nakonec i bez něj. Kluky jsem nabádal, aby zbytečně nezalezli a za výkon ve druhé půli je musím pochválit. Slávii jsme nepouštěli do lukas_vaculik_roz.jpgšancí, a když jsme po jedné chybě obrany inkasovali, v závěru jsme zariskovali. Zúžili jsme obranu na tři hráče a měli i štěstí, když se nám po nasazení Vaculíka s Jiráčkem podařilo vyrovnat,“ pochvaloval si Šilhavý.

Jeho protějšek, lodivod Slávie Karel Jarolím spokojený nebyl. „V první půli tam bylo z naší strany málo pohybu a například Pavlu Horváthovi jsme nechávali moc prostoru ve středu hřiště. Závěr první a druhou půli ovlivnilo vyloučení Milana Petržely. My se sice díky Necidovi dokázali gólově prosadit, ale nezvládli jsme závěr, když jsme Plzeň nechali zahrávat standardní situace a nakonec i inkasovali. Sami jsme se připravili o dva body,“ zhodnotil Jarolím.

Šastný byl po konci utkání střelec vyrovnávacího gólu LukᚠVaculík. „Je to krásný pocit, i když si ani nevybavím, jak mi pavel_horvath_roz.jpgpřímo po vstřelení gólu bylo. Přítelkyně mi říkala, že jsem něco ukazoval, ale já fakt nevím, byl jsem v euforii,“ usmíval se. Vaculík vstřelil svůj sedmý ligový gól a zatím možná nejdůležitější. „Přinesl bod se Slávií, to je hezké. Věřím ale, že ještě nějaké další důležité branky přijdou.“

Velký podíl na tom, že Plzeň dokázala i v deseti uhrát se Slávií remízu, měl uzdravený Pavel Horváth. „Byli jsme Slávii i v deseti vyrovnaným soupeřem, v jedenácti jsme byli i o malinko lepší. Hlavně jsme splnili to, co jsme chtěli. Tedy být aktivní a hrát po zemi. Slávia má podle mého silnější kádr, ale to nakonec nic neznamenalo. Pro mě je strašně důležité, že mě zase dneska fotbal bavil. Všichni se chceme hrou bavit, pak se baví i diváci,“ řekl kapitán Viktorie.