Po vítězném zápase v Astaně byl hodně spokojený. Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek ocenil, jak hráči zareagovali na inkasovanou branku a dotáhli zápas do vítězství 2:1. Přečtěte si hodnocení.

Jak se rodilo dnešní vítězství?

Zcela jistě těžce. Věděli jsme, že Astana má velice silné mužstvo, hrálo se na speciálním povrchu a věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, což se potvrdilo. Bylo to utkání, které mělo náboj, bylo energické, mělo emoce. Myslím, že obě mužstva předvedla dobrý výkon, my jsme byli o tu branku lepší.

Bylo pro vývoj celého zápasu klíčové, že se povedlo takhle brzy vyrovnat?

Ano, samozřejmě. Branka, kterou jsme dostali po nešastné teči, nás přivedla do problému, byla to komplikace. Já si cením na mužstvu, jakým způsobem zareagovalo a jakým způsobem dokázalo utkání otočit. Šli jsme za vyrovnáním, to se podařilo po hezké akci. Z naší strany tam byly velmi kvalitní situace.

Je to druhá výhra ve skupině Evropské konferenční ligy, jak moc je důležitá pro vývoj skupiny?

Samozřejmě je ta výhra zlatá, podepsali jsme domácí vítězství s Ballkani. Je to pro nás důležité zde vyhrát a máme z toho radost a dostáváme se v této fázi vývoje skupiny do dobré pozice.

O vítězný gól se hlásí Jan Kopic i LukᚠKalvach, jak jste to viděl ze střídačky?

Já mám zafixovaného Honzu Kopice.

Střídal LukᚠHejda, kterého nahradil Václav Jemelka, jak to podle vás zvládl?

Lukᚠmá problém s kotníkem a achillovkou a tyto terény mu nesvědčí. Už v průběhu přípravy na dnešek na umělé trávě se mu to ozvalo. Je to kapitán mužstva, lídr a zkušený hráč, takže komplikace to je vždycky. Já oceňuji Václava Jemelku, který dlouho čekal na šanci, jak do toho vstoupil a odehrál to perfektně.

Porazili jste doma Ballkani a dnes Astanu, jak jsou si tyto týmy podobné?

To je těžko porovnávat, protože jsme hráli s Ballkani v domácím prostředí. Dnes jsme hráli ve venkovním prostředí. My jsme věděli, že Astana je doma velice silná. Já bych se do srovnávání nepouštěl, každé mužstvo má své přednosti. Ballkani je také velmi dobré mužstvo.