V rámci 11. kola FORTUNA:LIGY zavítá Viktoria Plzeň na hřiště silného Jablonce. Trenér Adrian Guža je přesvědčený, že poslední tři zápasy už jsou minulostí a jeho svěřenci na ně dají zapomenout. Jak se pak na návrat do známého prostředí těší obránce Luděk Pernica?

„O síle Jablonce v domácím prostředí víme, už jsme tam vyhráli na jaře v minulé sezoně, tak věřím, že se to podaří i tentokráte,“ vzpomíná trenér Adrian Guža na vítězství 2:1, kdy viktoriáni vedli o dva góly již po první půli. „Takový start by byl dobrý i tentokráte. Ale samozřejmě víme, že je podstatné zvládnout i střed zápasu a jeho závěr. Jablonec již tehdy ukázal, že se nevzdává ani za nepříznivého stavu, museli jsme bojovat až do konce,“ podotýká slovenský kouč.

Jeho tým již čeká tři zápasy na vstřelený gól. „To už nesmíme řešit, je to minulost, stalo se. Je to nepříjemná situace, ale teď potřebujeme být trpělivější v zápase, co se týče finální produktivity. Věřím, že na to máme silné kvalitní hráče i ofenzivní myšlení. Jsem přesvědčený, že to bylo jen špatné období a teď do toho dáme výraznější emoce a chceme být opět góloví. Tým na to má,“ věří trenér Guža.

Ve druhém poločase proti Karviné vyzkoušel hru na dva útočníky. Připadá taková varianta i v sobotu? „Jsem rád, že jsme si to mohli vyzkoušet. Hlavně to je ale o počtu a ochotě hráčů dostávat se do vápna, riskovat, brát na sebe odpovědnost, opřít se o vlastní talent a vložit ho do týmovosti. Je podstatné, abychom přitáhli nazpět produktivitu, která tu byla a je!“ burcuje Adrian Guža.

Ten v duelu vedle již zraněných Ondřeje Mihálika a Matěje Hybše bude podstrádat i nově zraněného Jana Kopice, který podstoupil operaci postranního vazu kolena. „Přejeme mu brzké uzdravení,“ říká Guža. „Věříme, že se nám ho podaří nahradit. Vždy je důležité mít možnost opírat se o tým a těžit z toho, že individuální kvalita hráče je vložena pro mužstvo, tím pádem lze nahradit i ty významné hráče,“ ví trenér.

Do známého prostředí se vrací obránce Luděk Pernica. „Na Jablonec se těším jako každý rok. Za trenéra Gužy už se nám tam podařilo vyhrát, tak doufám, že se to bude opakovat,“ přeje si. „Nečeká nás tam nic jednoduchého. Počasí tam bylo všelijaké, na konci listopadu tam už napadá sníh,“ ví dobře bývalý hráč zelenobílých.

I on potvrdil, že tým chce napravit nevydařené tři duely. „Na tréninku nám to tam padá. Stačí to protrhnout a doufám, že se to povede už hned v Jablonci, abychom se dostali zpátky na vítěznou notu a pak to povrdili i doma!“ přeje si Luděk Pernica.