Jeden z nejdůležitějších zápasů sezony 2022/23 klepe na dveře hned na jejím začátku. Na viktoriány čeká odveta 2. předkola Ligy mistrů proti Helsinkám. Pokud utkání zvládnou, zajistí si už po tomto souboji účast ve skupině evropských pohárů. Jak svému týmu věří před duelem kapitán týmu LukᚠHejda a trenér Michal Bílek?

„Známe důležitost tohoto zápasu, každý ví, o co hrajeme. Nálada je dobrá. Čeká nᚠtěžký souboj – to víme, protože jsme se o tom sami přesvědčili ve Finsku. Očekáváme, že nás fanoušci poženou a dobře to pro nás dopadne,“ přemýšlí LukᚠHejda.

Viktoriáni mají velmi slušnou výchozí pozici, úvodní duel ve Finsku zvládli po vítězství 2:1. „První výsledek je velmi dobrý. Není jednoduché vyhrát v předkole Ligy mistrů na půdě soupeře. Víme však, že to ještě bude těžké. Helsinky nám ukázaly, že v ofenzivě mají velkou kvalitu. Věřím ale, že jsme dobře připraveni,“ říká trenér Michal Bílek.

Jak se jeho tým bude chtít ve druhém utkání prezentovat? „Budeme chtít hrát aktivně. Nejdeme do zápasu s tím, ubránit výsledek, to v žádném případě. Chceme hrát jako vždy poctivě dozadu, ale zároveň být nebezpeční vepředu. Po zítřku chceme mít jistotu základní skupiny evropských pohárů,“ prozrazuje kouč Plzně.

Západočechy požene plný dům, Doosan Arena totiž už několik dní dopředu hlásila vyprodáno. „V Plzni vždycky chodili lidi, jsme za to rádi. Před plným stadionem se hraje výborně, těšíme se na to. Cítíme všichni, že jsme doma hodně silní. Doufám, že to tak bude pokračovat. Snad si to s fanoušky užijeme a postoupíme,“ přeje si stálice zadních řad FCVP.

Cíl pro úterní souboj s HJK je tedy jasně vytyčený – zajistit si už nyní podzim v Evropě! „Byla by to radost, to jednoznačně, pokud by se nám podařilo postoupit dál. Dali jsme si za cíl hrát na podzim skupinu evropských pohárů. Na utkání se těšíme, bude plný stadion a věříme, že se nám povede zajistit si postup už zítra,“ burcuje své svěřence hlavní trenér Viktorky.

Fotogalerie