Velmi důležité vítězství si připsala Viktoria Plzeň ve 21. kole FORTUNA:LIGY, když na domácím hřišti zdolala lídra tabulky. Slavii Praha porazila 2:0 po gólech Chorého a Beauguela, kteří se hned po zápase podělili o své dojmy.

„Dnes se to krásně hodnotí,“ usmíval se TomᚠChorý. „Přišlo přes 11 tisíc lidí, kteří nás fantasticky podporovali, patří jim velké díky. Z velké části je tohle vítězství i pro ně. Jsem rád, že jsme jim to výsledkem 2:0 a tou předvedenou hrou vrátili,“ potěšilo ho.

Jeho gólový moment ještě musel posoudit videorozhodčí. „Byla to pak taková dvojitá radost. Po gólu jsem slyšel hvizd, tak jsem se bál, ale rozhodčí to pak uznal a vypukla pravá radost. Už jsem kolem sebe měl kluky a byl to nádherný pocit. Druhý poločas jsme pak okořenili druhým gólem a tři body máme doma,“ popsal Chorý své pocity.

Poprvé před viktoriánskými fanoušky se prosadil také francouzský útočník Jean-David Beauguel. „Skvělé! Vyhráli jsme proti Záhřebu a zvládli i důležitý zápas se Slavií. V boji o titul jsme se jim tak přiblížili. Dnes nám strašně pomohli fanoušci, je to dobré vítězství před odvetou v Záhřebu,“ řekl po zápase.

Oslavu branky v zaplněné Doosan Areně si hodně vychutnal. „Byla to taková exploze radosti. Už jsem se prosadil v Boleslavi, kde jsem si to moc užil, ale to bylo na hřišti soupeře... Hrozně jsem chtěl skórovat i doma. Ještě k tomu proti Slavii, navíc tu byla moje rodina – perfektní pro nás pro všechny. A teď už musíme takto pokračovat do konce sezony,“ doplnil J.-D. Beauguel.

Fotogalerie