Vítězný vstup do sezony si viktoriáni přáli a ten se jim také povedl. I když Opava na západě Čech vedla, svěřenci trenéra Adriana Gužy během pár vteřin srovnali a v druhém poločase otočili na konečných 3:1. Utkání pak lodivod Viktorky zhodnotil na online tiskové konferenci.

„Každý start sezony je specifický a dnes se to potvrdilo. Opava hrála velice sympaticky a aktivní hrou na riziko se dostala do vedení. Oceňuji jejich výkon, nám tento zápas ukázal mnoho informací do dalších dní,“ říká trenér a chválí snahu slezského celku.

Opava sice otevřela jako první skóre, ale Západočechům se podařilo srovnat gólový účet zápasu během několika vteřin. „Důležité bylo, že jsme dokázali okamžitě vyrovnat. V druhé části jsme zpřesnili hru, ale nebylo to z naší strany takové, jaké si to představujeme. Neproměnili jsme mnoho šancí,“ lituje trenér Adrian Guža.

Červenomodří mají za sebou perné dny. V týmu se objevila nákaza koronavirem u dvou členů A týmu a ještě v den zápasu se nevědělo, zdali se bude moci hrát. Mohlo to mít na viktoriány vliv? „Zdálo se, že ano, ale nechci to brát jako výmluvu. Pro nás je podstatné, abychom s tím dokázali pracovat o mnoho lépe. Soupeř nás mohl několikrát potrestat, proto je tohle vítězství cenné,“ je si vědom sympaák z lavičky FCVP.

„Musíme s tím žít, protože je to stále okolo nás, ale když se vás to týká osobně a ještě opakovaně, tak to vnímáte jinak. Nechci se však vymlouvat, že jsme kvůli tomu měli pomalejší první poločas. Jsou před námi velké výzvy a měli jsme ho odehrát lépe,“ doplňuje k situaci Guža.

Právě jedna obrovská výzva čeká na Viktorku už příští středu, to když odehraje v Alkmaaru 2. předkolo Ligy mistrů. Co bude trenér chtít, aby jeho hráči do tohoto důležitého duelu zlepšili? „Chlapci sami cítí, že musíme být sebevědomější a rychlejší. Musíme hrát jednodušeji a přesněji v práci s míčem. V defenzivě jsme také měli mezery, které jsme v přípravě nezažívali. Pro nás jsou to důležité informace,“ komentuje ještě k zápasu s Opavou.

Viktoriáni hned od pátku vstoupili do naprosto výjimečného stavu řízené izolace. Kompletní tým bude až do úterního odletu k utkání 2. předkola Ligy mistrů do Alkmaaru pobývat na hotelu, odloučený od rodin a veškerých rodinných příslušníků. Podle trenéra to ale může celému mužstvu pomoct.

„Věřím, že ano. Máme víc času na videa, tak si to můžeme vše zhlédnout víc do detailu (smích). Pro nás je to velmi podstatný duel, který si chlapci vybojovali a makali na tom celý rok (aby si mohli o Ligu mistrů zahrát). I kdybychom tam měli být déle, tak to vydržíme. Víme, na co se připravujeme a klub udělá maximum, abychom měli ty nejlepší podmínky. Vnímám to tak, že nám to může pomoct,“ uzavírá rozhovor Adrian Guža.

Fotogalerie