V úvodním kole FORTUNA:LIGY 2019/2020 porazila Viktoria Plzeň na domácím hřišti Sigmu Olomouc 3:1. Svou první branku za Viktorku vstřelil Joel Kayamba, třikrát nahrával Aleš Čermák – oba duel hodnotí společně s hlavním trenérem Pavlem Vrbou.

Kayamba byl po zápase za svou první trefu velmi šastný. „Dlouho jsem na to čekal. Konečně mi to tam padlo, jsem velmi rád,“ rozplýval se. Trefu oslavil přemetem a saltem. „Klukům jsem říkal, že když dám gól, tak to udělám. Čekali na to dlouho, ale konečně se mi to podařilo,“ usmíval se.

Aleš Čermák si v dnešním utkání připsal hned tři asistence – tedy stejný počet, kolik jich nasbíral v předchozích 40 ligových zápasech v plzeňském dresu. „Jsem rád, že se mi to dnes povedlo. Vždycky to samozřejmě může být lepší, třeba v první půli jsem měl nějaké šance a kdybych je dal, měli jsme to pod kontrolou už dříve. Ale do půle jsme srovnali, to nás nakoplo a ve druhém poločase už Olomouc až na jeden centr v závěru snad nic neměla,“ hodnotil duel Čermák.

Na první soutěžní duel nové sezony se všichni viktoriáni těšili. A po vítězném startu měli další důvod k radosti. „Jsme všichni rádi, že zase začal ten kolotoč, kdy už o něco jde. Začali jsme výhrou, co více si přát,“ potěšilo Čermáka. „Podle mě jsme měli dobrou přípravu. Všichni jsme se na start těšili, vyhráli jsme zaslouženě a odmakali to. Fanoušci nám hrozně pomohli – kvůli nim hrajeme fotbal, bez nich bychom nemohli. Slibuji, že v této sezoně budeme makat naplno, abychom dosáhli cílů,“ doplnil Joel Kayamba.

Pavel Vrba: Nᚠfotbal byl velice aktivní

„Hráli jsme proti soupeři, který odehrál velice dobré utkání. Byl aktivní a snažil se být nebezpečný v útočné fázi. My budeme plakat nad tím, že jsme za stavu 0:0 měli tři čtyři stoprocentní gólové příležitosti, které jsme nedali, a oni z první vážné šance měli penaltu a vedli 1:0,“ mrzelo plzeňského trenéra.

„Chtěl bych pochválit mužstvo, že i za nepříznivého vývoje jsme to dokázali otočit a vyhrát 3:1. Z mého pohledu byl nᚠfotbal velice aktivní, snažili jsme se rychle přecházet do útočné fáze – dobrý výkon,“ doplnil na adresu svých svěřenců.

Pětapadesátiletý kouč ocenil výkon všech na hřišti. „Nechci vychvalovat jednotlivce, z mého pohledu měl zápas grády, měli jsme šance, spoustu střel a brejkových situací, které jsme bohužel neproměnili. Hráči zapadli do způsobu hry, který chceme hrát. Nikdo nepropadl, ale ani nevyčníval tak, že by zápas sám rozhodl. Byl to týmový výkon a vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak jsme odehráli výborné utkání a jsem rád, že jsme to zvládli,“ těšilo západočeského trenéra.

Velké příležitosti na otevření své střelecké listiny po zranění měl i Michael Krmenčík, ale v utkání s Olomoucí se bohužel neprosadil. „Všichni víme, že je pro nás Michael strašně důležitý. V minulosti nám pomohl spousty góly k tomu, čeho jsme dosáhli. Mužstvo pro něj dnes pracovalo úžasně, bohužel v zakončení neměl takové štěstí jako před zdravotními problémy,“ řekl Vrba na jeho účet. „My mu ale věříme, že ty góly bude zase dávat a pomáhat nám. Pokud pro něj mužstvo bude pracovat jako dnes, tak se brzy trefí a určitě bude atakovat nejvyšší příčky střelecké tabulky,“ dodal.

A co závěřem řekl na výkon Aleše Čermáka, který si připsal asistenci na každý z gólů? „Odehrál své nejlepší utkání za Plzeň. Jak říká Joel Kayamba – klobouk dolů!“ usmíval se Vrba na sklonku tiskové konference.

Fotogalerie