Puma Future v2All-in permice 2018/2019
ProLogspeed
Kozáčika čeká dvoustý zápas. Těší mě to, lehký soupeř to ale nebude, říká
14.03.2017
FCVP
Rozhovory

Kozáčika čeká dvoustý zápas. Těší mě to, lehký soupeř to ale nebude, říká

Matúš Kozáčik má na svém kontě 199 ligových startů, z toho 127 v dresu Viktorie Plzeň. Pakliže se nestane nic nepředpokládaného a slovenský reprezentační brankář nastoupí i na půdě Bohemians, bude to pro něj ligový zápas s pořadovým číslem 200. Myšlenky se ale upínají pouze k důležitosti duelu.

„Samozřejmě mě těší, že jsem se dostal k tomuto číslu. Věřím, že těch zápasů bude víc, ale nějak zvlášť to nevnímám,“ soustředí se Matúš Kozáčik na zápas. „Bude to těžké, na Bohemce je takové specifické prostředí a divácká podpora je tam velká. Nečekám nic jednoduchého,“ uvědomuje si.

S tím souhlasí i záložník Jan Kopic. „Už jen z toho důvodu, že se ten zápas odložil, to bude vyhecované. Navíc Bohemians trénuje pan Koubek, který ještě nedávno byl koučem v Plzni. Bohemku tak dobře nachystá a my se s tím budeme muset vypořádat,“ říká.

Program mají viktoriáni náročný. S Libercem hráli v sobotu, dohrávka s Bohemkou je čeká ve středu a v neděli zápas v Karviné. Během osmi dnů jsou na programu tři zápasy, z evropských pohárů jsou ale hráči na „anglické týdny“ zvyklí. „Když člověka nic nebolí, tak je to v pohodě,“ říká Kopic. „Tři dny na regeneraci jsou dostatečné, někdy je to i lepší, než čekat celý týden na zápas,“ dodává.

V prvním vzájemném utkání se na podzim zrodila remíza 1:1. Skóre zápasu tehdy otevíral právě Kopic. „Pamatuju si to, v tu dobu se nám moc nedařilo, ale pak jsme se zvedli,“ vzpomíná si na duel Jan Kopic. „Byl to nepříjemný soupeř, výborně připravený. My jsme v tom období také hráli předkola Ligy mistrů, takže to bylo náročné. Bohemka nás hodně potrápila a vzala nám body, nyní věřím, že se na ně výborně připravíme my,“ pravil odhodlaně Kozáčik Matúš Kozáčik.
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál