Třetí venkovní duel v řadě již netrpělivě vyhlíží všichni viktoriáni. Ve čtvrtek večer se totiž v rámci 3. předkola Evropské konferenční ligy střetnou s týmem The New Saints na neutrální půdě v Cardiffu. Co před zápasem řekli kapitán LukᚠHejda a trenér Michal Bílek?

„New Saints mají silné a běhavé hráče v ofenzivě. Hrotový útočník není moc velký, ale odvede velké penzum práce. Ve středu pole jsou fotbalisté, kteří nepřemýšlí o tom, jestli ztratí balon. Když ho ztratí, tak okamžitě pracují na tom, aby ho získali nazpátek,“ popisuje soupeře Michal Bílek.

„Od TNS očekávám, že budou pracovití. Hrají jednodušeji vzadu a snaží se hrát na rychlé brejky a standardní situace. Mají nepříjemný přechod do útoku a rychlé hráče po stranách,“ říká o velšském celku sídlícím v Anglii LukᚠHejda.

Čtvrteční vyzyvatel Viktorky v předchozím kole vyřadil Kauno Žalgiris po celkovém skóre 10:1. „Budí tím respekt, určitě to není náhoda. Jen to dokazuje, že TNS mají svou kvalitu. Góly dávali hodně ze standardních situací či po příležitostech vytvořených silou. Na to si musíme dát pozor,“ varuje LukᚠHejda.

„Není úplně jednoduché v předkolech vyhrát dvakrát s pěti góly. TNS ukázali svou sílu. Je to běhavé, poctivé a agresivní mužstvo. Jsou dobří v brejkových situacích a standardkách. Mají šikovné hráče i ve středu pole, nebude to nic jednoduchého,“ doplňuje trenér Bílek.

Oproti tréninkového areálu v Jerevanu čeká na FCVP krásný svatostánek druholigového Cardiffu City, jenž si v minulosti zahrál i Premier League. „Vždycky je příjemnější hrát na hezkém stadionu,“ tvrdí Michal Bílek. „Moc jsem se na to těšil, že budeme hrát na tak krásném stadionu se skvělou trávou. Dnes si užijeme trénink a zítra jdeme do boje!“ hecuje své spoluhráče kapitán LukᚠHejda.

Fotogalerie