V Plzni je už třetí sezonu jasnou brankářskou jedničkou a skvělé výkony podává také ve slovenské reprezentaci. Matúš Kozáčik se z úspěšného reprezentačního srazu vrátil s dobrou náladou a těší se opět na další zápasy v české nejvyšší soutěži.

„Moc rád hraju za reprezentaci, ale moc dobře vím, že nebýt Viktorie, tak v reprezentaci možná nechytám. Proto jsem rád opět zpátky tady a moc se těším na Synot ligu,“ říká Matúš Kozáčik.

Zkušený gólman velkou měrou pomohl Slovensku k senzační kvalifikační výhře nad Španělskem a reprezentace našich sousedů následně zvítězila také nad Běloruskem. „Zvládli jsme všechny zápasy a máme 9 bodů, takže nálada na Slovensku je dobrá. Vlastně stejná jako tady. Byl jsem i s klukama, co hrají v české reprezentaci, v kontaktu, přáli jsme si štěstí a pak si gratulovali. Myslím, že to je velký úspěch pro obě země,“ popisuje Kozáčik. 

Teď už je zpátky v Plzni a připravuje se s týmem na další zápas Synot ligy, který odehraje Viktoria v neděli v Mladé Boleslavi. „Je to nepříjemný soupeř, který má kvalitní tým a hraje o čelo tabulky. Je to pro nás jeden z nejt잚ích venkovních zápasů, nebude to tam vůbec lehké,“ upozorňuje brankář západočeského týmu. „Hrají ofenzivně, takže myslím, že se toho budou držet. Mohl by to být hezký zápas pro diváky, protože oba týmy budou chtít vyhrát a půjdou za tím. My chceme v Mladé Boleslavi uspět a odvézt si všechny body,“ dodává Kozáčik.

Viktoria odehraje v Synot lize dva zápasy venku za sebou a před svými fanoušky se ukáže až na začátku listopadu. „Určitě není optimální, že hrajeme dva zápasy venku. Moc rádi hrajeme před svými diváky, protože se nám hraje úplně jinak. Diváci tady jsou úžasní a nám dávají moc energie. Teď si na to budeme muset počkat a zvládnout venkovní souboje,“ uzavírá Matúš Kozáčik.