Ve středu 18. března se bude od 18 hodin dohrávat v Doosan Areně utkání 19. kola SYNOT ligy mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha. Západočeský klub o víkendu zvládl těžký zápas s Duklou Praha a důležitou výhru chtějí viktoriáni potvrdit v souboji se sešívanými. Výběr trenéra Koubka se bude jako již tradičně opírat o podporu vlastních fanoušků.

„Největší a hlavní výhoda bude určitě domácí stadion a naši fanoušci. Chodí jich tu nejvíc v lize, atmosféra je skvělá a pro nás je to hodně důležité. Hraje se úplně jinak,“ říká záložník Ondřej Vaněk. „Všichni si každý domácí zápas opravdu užíváme a chceme vyhrávat především pro fanoušky,“ dodává obránce Jan Baránek.

Viktoriáni v neděli hráli v Praze s Duklou a na regeneraci mají jen pár dnů. Po výhře se ale všem hráčům nabírají síly rychleji. „Je určitě důležité, že dokážeme urvat i zápasy, ve kterých se nám úplně nedaří. Jestli chceme hrát o titul, tak musíme tyto těžké zápasy venku zvládat. Já jsem věřil do poslední chvíle, že vyhrajeme,“ zamýšlí se Vaněk. „Důležité je, že jsme vyhráli a já osobně se cítím dobře. I zápas jsem si užil, kluci mě před utkáním správně povzbudili a nabudili,“ doplňuje Baránek, který nastoupil poprvé v základní sestavě.

Teď už se celý tým soustředí pouze na souboj se Slavií Praha a Viktoria si v případě výhry může vytvořit už pětibodový náskok na druhou Spartu. „Mohl by to být hezký zápas, Slavia poslední utkání prohrála, tak to bude chtít odčinit. My určitě nic nepodceníme a chceme vyhrát. Každý zápas je důležitý, ale stále zbývá hodně utkání do konce. Nicméně vést ligu o pět bodů by byla velká psychická výhoda,“ uzavírá Ondřej Vaněk.