Vrcholící boj o první místo, ideální počasí, nové tribuny, atraktivní soupeř, to všechno jsou atributy nadcházejícího pondělního utkání Gambrinus ligy se Slavií Praha, na kterém by neměl chybět žádný plzeňský fotbalový fanoušek.

Vrcholící boj o první místo, ideální počasí, nové tribuny, atraktivní soupeř, to všechno jsou atributy nadcházejícího pondělního utkání Gambrinus ligy se Slavií Praha, na kterém by neměl chybět žádný plzeňský fotbalový fanoušek.

 

Zatímco Viktoria smolně vypadla v domácím poháru, Slavia přehrála Teplice a postoupila mezi poslední čtyři celky. „Slavia na jaře nehraje vůbec špatně. O motivaci bude mít určitě postaráno, takže čekám těžký zápas,“ varuje před nezdravým optimismem Pavel Horváth.  A jak bral plzeňský tvůrce hry vyřazení z poháru? „Někdy se nedaří vyhrajete a tohle byl pravý opak, kdy si myslím, jsme odehráli zápas, ve kterém jsme byli až na několik málo minut lepší, přesto jsme prohráli. Bohužel jsme doplatili na to, že jsme nedávali góly.“ Poslední dva vzájemné duely Viktorie se Slavií skončily výhrou plzeňské Viktorky. Na jaře Viktoria zvítězila ve Štruncových sadech 4:2, na podzim v Synottip Aréně 1:0. „Tohle ale bude docela jiný zápas.“ Během letošní sezony se může Viktoria chlubit jednou z nejvyšších návštěvností celé Gambrinus ligy. Chtěl by Pavel Horváth něco vzkázat před nadcházejícím zápasem plzeňským fanouškům? „Myslím si, že máme natolik zkušené fanoušky a rozumné fanoušky, že nás podpoří i v těch chvílích, kdy se nám nebude dařit. My se jim budeme chtít odvděčit pohledným fotbalem, šancemi a hlavně je budeme chtít tentokrát proměňovat, abychom si mohli zakřičet.“

Zatímco Pavlu Horváthovi se na poslední vzájemný zápas ve Štruncových sadech vzpomínalo příjemně, opačné vzpomínky má Petr Trapp, který tehdy ještě oblékal sešívaný dres. „To je pravda. Nastoupil jsem na místu stopéra a po poločasu jsme vedli 2:1. Jenže potom na nás Plzeň nastoupila, jednoznačně nás přehrála a my prohráli 2:4.“ Přestože je od zimní přestávky hráčem Viktorie, na své přátele a kamarády ve Slavii nezanevřel. „S klukama jsme stále v kontaktu, píšeme si, občas si zavoláme, přejeme si před zápasy navzájem štěstí. Takže se na pondělní utkání moc těším a určitě proběhne nějaké vzájemné špičkování. Pro mě to bude specifické utkání, když jsem tam ještě nedávno působil, ale teď hraju za Viktorku a budu se snažit, pokud dostanu od trenéra důvěru, udělat maximum proto, abychom se opět o kousek přiblížili historickému úspěchu.“

Zatímco Viktoria předvedla v poháru s Mladou Boleslaví možná jeden z nejlepších výkonů jara, z postupu se radoval soupeř. Jak vstřebával onu porážku plzeňský kouč Pavel Vrba? „Co se týká výkonu mužstva, tak si myslím, že jsme zápas odehráli velice slušně. I mě se líbila přechodová fáze, ale bohužel jenom do té doby, než jsme šli do koncovky, nebo v ní jsme byli špatní.“ Viktoria se tedy pokusí navázat na svůj výkon i v utkání se Slavií… „Třeba to bude takový start do závěru soutěže. Vzpomněl jsem si totiž na zápas s Besiktasem, který byl podle mého hodně podobný. Nás to potom odrazilo do šňůry vítězství a poslalo v tabulce tam, kde jsme i nyní. Věřím, že pokud přeneseme to, co jsme předváděli v utkání s Mladou Boleslaví i do pondělního utkání, okořeníme to brankami, pak budeme úspěšní.“ Slavia, přestože má své specifické problémy, jako tým působí na jaře lépe než během podzimu, což dokazuje i její postup mezi poslední čtyři týmy Ondrášovka cupu. „Slavia ukazuje, že co se týká hráčského kádru a realizačního týmu, je týmem, který má charakter. Co jsem měl možnost vidět je hrát na jaře, je jejich kvalita mnohem vyšší a dokonce bych řekl, že si hráči zvykli na ty problémy, že už se jimi tolik nerozptylují a věnují se fotbalu. Slavii řadím v kombinační hře mezi nejlepší mužstva jarní části soutěže,“ dodává Vrba.