Puma banner vlevo
Permice volný prodej 1
Pavel Vrba: Vítězství je pro nás obrovský úspěch!
27.11.2018
FCVP
Poháry

Pavel Vrba: Vítězství je pro nás obrovský úspěch!

Skvělý večer v ruské metropoli! Viktoriáni porazili v pátém zápase skupinové fáze Ligy mistrů CSKA Moskva 2:1, a oživili tak šance na jarní účast v Evropské lize. Po výjimečném obratu proti těžkému soupeři tak zcela logicky zářil na tiskové konferenci i trenér Pavel Vrba.

„V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Udělali jsme obrovskou chybu při penaltě, což také ovlivnilo jeho průběh,“ řekl Vrba novinářům. „V posledních patnácti minutách si myslím, že jsme byli kombinačně lepší a vytvořili jsme si i penaltu, kterou jsme bohužel neproměnili,“ litoval.

Nakonec ale nemusel smutnit, protože viktoriáni v další pětačtyřicetiminutovce průběh utkání otočili a s sebou domů si přibalili i veledůležité tři body. „V druhém poločase jsme byli aktivnější a pokračovali v tom, jak jsme skončili ten první. Aktivní hrou jsme získali několik situací a i s trochou štěstí jsme dvakrát skórovali. To je pro nás samozřejmě obrovský úspěch,“ měl radost Vrba.

Stejně jako před pěti lety, i nyní tak viktoriáni v jednom z nejdůležitějších zápasů podzimu porazili ruského giganta v boji o jarní pokračování v pohárové Evropě. Déjà vu? „Spíš bych řekl, že jsme CSKA vrátili to, co udělali oni nám v Plzni, kdy nám v závěru sebrali vítězství. Tentokrát je to naopak,“ tvrdil Vrba.

Před posledním zápasem Plzeňané drží třetí místo právě před dnešním soupeřem. Aby se nakonec radovali z postupu do Evropské ligy, musí v závěrečném kole skupin LM získat minimálně stejně bodů jako CSKA, které čeká těžký duel na půdě Realu Madrid. Jak blízko je tedy podle trenéra jarní fáze EL? „Před dvěma a čtvrt hodinami to bylo hodně daleko, teď je to hodně blízko,“ usmíval se.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál