Náročnou bitvu s kvalitním soupeřem viktoriáni zvládli! Jablonec po gólu Romana Procházky zdolali ve 23. kole FORTUNA:LIGY 1:0. Právě střelec vítězné branky zhodnotil duel v rozhovoru, společně s ním i jeden z debutantů před plzeňskými fanoušky Erik Pačinda a hlavní trenér Pavel Vrba.

„Zápas byl náročný. Jablonec hrál nepříjemně, dohrával každý souboj a byl agresivní – my jsme ale získali tři body, když jsme trpělivě vyčkávali na šanci,“ těší Erika Pačindu, který poprvé nastoupil v Doosan Areně, když v 60. minutě střídal Joela Kayambu. „Užil jsem si to. Atmosféra tu je skvělá již od doby, co se chodím dívat na zápasy. Fanoušci jsou naším dvanáctým hráčem, je to super,“ pochvaluje si.

Velkou sílu hostů uznal i kouč Pavel Vrba. „Potkali jsme mužstvo, které bylo velice dobře připravené, organizované a které nám nedalo prostor. Jablonec tady odehrál hodně kvalitní utkání,“ přiznává trenér. „Přiznejme si, že jsme z první střely dali gól a díky tomu vyhráli. Oni nás neustále atakovali, byl to hodně těžký soupeř,“ doplňuje.

Zmiňovanou jedinou branku duelu vstřelil ve 22. minutě Roman Procházka. „Viděl jsem, že se ke mně míč odrazil. Moje myšlenka byla jasná – co nejrychleji si ho zpracovat a co největší silou vypálit, byl jsem totiž dost daleko od branky. Rozhodlo i to, že míč před brankářem skočil,“ popsal svou pátou ligovou trefu v sezoně 2018/2019. „Hlavní jsou tři body. Dobré je také to, že nemáme vyloženě jen jednoho střelce, ale ty branky jsou rozložené – minule se trefil třeba Pao (Hrošovský), dneska já...“ vidí další výhodu.

Viktoriáni tak díky nejtěsnější možné výhře s Jabloncem počítají třetí ligové vítězství v řadě. „Ze čtyř kol jsme uhráli deset bodů, což si myslím, že není úplně špatná bilance. Remizovali jsme s mužstvem, které také ještě neprohrálo. Vstup do jara nám vyšel a chceme v tom i nadále pokračovat,“ uzavřel Vrba.

Fotogalerie