Vítězný návrat po téměř měsíc dlouhé přestávce! Viktoriáni porazili České Budějovice 2:1. Zápas kromě trenéra Adriana Gužy zhodnotili také střelci obou branek LukᚠKalvach a Šimon Falta.

„Na zápas jsem se osobně moc těšil. Myslím si, že jsme to tak měli všichni a bylo to vidět, do zápasu jsme vstoupili aktivně a zaslouženě jsme vyhráli,“ měl radost Kalvach, který se v lize prosadil poprvé od 27. května 2020. „Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. A hlavně, že to pomohlo ke třem bodům! Co se gólu týče, tak jsem se prostě nerozmýšlel a napálil míč do branky,“ řekl o své dělovce.

Na 2:1 pak dával Šimon Falta, pro něhož to byla první trefa v plzeňském dresu. „Samozřejmě jsem za to rád, ale nejdůležitější jsou tři body. U toho mého gólu mi dobře nahrál Adriel Ba Loua, byla to věc z tréninku,“ přiznal hráč s číslem 21. „Je dobré, že se nám dnes podařilo navázat na formu před pauzou. Velmi dobře jsme začali, samozřejmě je škoda, že jsme nevyužili více šancí, ale tři body máme a to je hlavní,“ těší Faltu.

„Vítězství je nejcennější, ale na druhou stranu úvodní dvacetiminutovka snesla z naší strany velmi přísná kritéria. Byla škoda, že jsme soupeře neotevřeli trochu dřív, protože průběh zápasu může být různý, což se i stalo. Namísto toho, abychom vedli 2:0, tak Budějovice v nastavení vyrovnaly,“ řekl k prvnímu poločasu trenér Adrian Guža.

„Bylo podstatné, že chlapci zachovali klid a díky trpělivosti jsme dokázali dát na 2:1. Myslím si, že jsme zápas kontrolovali, i když to bylo za stavu 2:1 stále otevřené, protože Budějovice umí útočit a přejít do rychlého přechodu. Ale kluci to ustáli i vzadu a soupeře do ničeho nepustili,“ doplnil slovenský kouč ke druhé půli.

Podle Adriana Gužy bylo důležité, aby Viktoria hrála stejně jako v prvním poločase a držela se plánu, který jim i přes vyrovnané skóre vycházel. „Sice ne produktivitou, ale herně ano. Kluci to zklidnili a podařilo se nám vstřelit důležitý gól. Bylo třeba přidat i třetí, takže ne úplně vše vyšlo, ale po karanténě a všech těch věcech, co kluci museli zvládnout, to nebylo jednoduché. Je super, že jsme vyhráli,“ těšilo lodivoda FCVP.

Viktoriány už ve středu čeká čtvrtfinále poháru proti Slovanu Liberec (15:30), v sobotu pak ligový duel v Karviné (14:00). „V tomto měsíci nás čeká spousta zápasů, ale těším se na to. Bylo to tak i loni a dařilo se nám, tak věřím, že na vítězné vlně pojedeme i nyní,“ říká LukᚠKalvach. „Na dnešní výkon a hlavně vítězství budeme chtít navázat už ve středečním poháru. Těším se na to, že se bude hrát často, snad bude držet zdraví a forma,“ přeje si Šimon Falta.

Fotogalerie