Viktoriáni mají za sebou velmi těžký zápas s Hradcem Králové, který ale zvládli a odvážejí si tak první venkovní výhru v nové sezoně FORTUNA:LIGY. O vybojovaných třech bodech mluvil střelec úvodní branky TomᚠChorý společně s trenérem Michalem Bílkem.

„Bylo to strašně těžké utkání. V první půli jsme hráli slušně, dali jsme i branku, ale trošku nás rozhodil vyrovnávající gól na sklonku poločasu. Pak jsme si dlouho nemohli vypracovat nějakou kloudnou šanci a až ke konci jsme si vytvořili soustavnější tlak a vstřelili z toho gól,“ komentoval trenér Michal Bílek.

Kouče mrzelo, že jeho svěřenci vyslali spoustu střel mimo tři tyče. „Upozorňoval jsem na to hráče už o pauze, protože jsme poměrně dost zakončovali, ale netrefovali jsme bránu, takže tohle musíme jednoznačně zlepšit,“ řekl Bílek k tomu, v čem vidí posun do dalších zápasů.

První branku duelu vstřelil těsně před odchodem do kabin TomᚠChorý. „Díval jsem se před sebe, jestli tam je nějaký hráč. Snažil jsem se jen si najít míč, položit se do toho, a hlavně jsem chtěl trefit bránu – a nemířit, jak mi říká táta,“ usmíval se při vysvětlování své trefy. „Jsem strašně rád, že jsem mohl týmu pomoct ke třem bodů,“ doplnil vytáhlý útočník.

Choras je také rád, jak širokým kádrem nyní Viktoria disponuje, a díky tomu může být konkurenceschopná na všech frontách. „Zatím se nám daří a šlapeme. Máme dost kvalitních hráčů na to, abychom složili základní jedenáctku na ligu i Evropu. Pevně věřím, že jsme na obě soutěže dobře připraveni,“ doufá kanonýr s číslem 15.

Západočeši už potřetí v sezoně hráli v jiné formaci, proti votrokům se vytasili se systémem 3-5-2. „Věděli jsme, že Hradec má nahoře velmi pohyblivé hráče, proto jsme hráli na tři stopery. Pro kluky to nebylo jednoduché, protože spolu nikdy nehráli, ale myslím si, že to zvládli poměrně dobře,“ objasnil Michal Bílek.

Fotogalerie