Slavia si z Plzně odváží velice cenné tři body. Přesto si je Pavel Vrba vědom toho, že on i jeho svěřenci mají vše stále ve svých rukou. Důležité tak bude připravit se na poslední tři ligová kola, která budou ve znamení těžkých bojů o každý metr hřiště.

Slavia si z Plzně odváží velice cenné tři body. Přesto si je Pavel Vrba vědom toho, že on i jeho svěřenci mají vše stále ve svých rukou. Důležité tak bude připravit se na poslední tři ligová kola, která budou ve znamení těžkých bojů o každý metr hřiště.

I utkání se Slavií bylo plné zvratů a urputného boje o každý balón. Po počátečním tlaku Viktorky přišla studená sprcha v podobě gólu hostujícího Škody, který poslal Slavii do vedení. Dalším zvratem pak byla červená karta pro slávistického záložníka Juhara, který atakoval kapitána Viktorky, Pavla Horvátha. „Musím pogratulovat Slavii k dnešnímu vítězství. Řekl bych, že paradoxně to vyloučení tým soupeře stmelilo. Poté mužstvo Slavie odehrálo, dle mého názoru, po taktické stránce velice slušný zápas,“ chválí za předvedený výkon soupeře Pavel Vrba. Viktorka tak od devatenácté minuty hrála proti oslabenému soupeři a trpělivým výkonem se snažila překonat obranný blok Slavie. „Bohužel jsme si nedokázali poradit s jejich dobře organizovanou obranou. A i když jsme tam nějaké příležitosti měli, tak jsme měli smůlu v koncovce a nedokázali jsme se prosadit,“ mrzelo trenéra Viktorky.

I v druhém poločase viktoriáni svého soupeře přehrávali, měli častěji míč na svých kopačkách, ale tomu jako by se do sítě nechtělo. Jednou z překážek byl i vynikající brankář hostů, Čontofalský. „Já jsem až do konce věřil, že to tam spadne. Ale takové zápasy někdy bývají. Někdy to tam spadne z ničeho a najednou je branka, kterou nikdo nečekal a někdy můžete bojovat a dřít až do devadesáté čtvrté minuty a nespadne tam nic,“ hodnotil trenér Vrba. Přesto si na aktivitu svých svěřenců nemohl po zápase stěžovat. „Nemohu hráčům vytknout, že by nechtěli zvítězit, že by tam neodevzdali maximum. Z tohoto pohledu to bylo v pořádku. Ale nebyli jsme dostatečně důrazní ve finální fázi a to o tom výsledku víceméně rozhodlo,“ dodal trenér Vrba.

Prohra se Slavií je tak pro Viktorku, která se pere o titul, jednoznačnou ztrátou. Přesto trenér Vrba, vědom si faktu, že má se svými svěřenci stále vše ve svých rukou, svému týmu věří. „Slavia má určitě mužstvo, které se zvedá. A dnes to potvrdili. Je to ztráta, která nás bolí, ale pořád je to jen o nás. Máme trumfy v rukou, a bude záležet na tom, jak zvládneme zápasy, které nás teď čekají. S dnešním výsledkem to bude t잚í, ale já věřím tomu, že mužstvo je schopno to zvládnout,“ dodává s optimismem Pavel Vrba na závěr.

Video ze sobotního zápasu si můžete prohlédnout ZDE.