Viktorka ve 28. kole Gambrinus ligy porazila třetí Mladou Boleslav. Zvítězila nad ní v poměru 2:0, přičemž oba dva zásahy zaznamenala ve druhé polovině duelu. „Přišli jsme o tři stopery, a tak pro nás byl začátek těžký. Podle toho se úvod zápasu také vyvíjel. Trošku jsme se srovnávali s postavením hráčů, chvíli nám to trvalo. Nejsou zvyklí nastupovat na postech, které hráli. Poté se rozehráli a zvládli to. Druhou půli jsme měli dát více branek. Na druhou stranu jsme měli štěstí, protože jsme mohli v první polovině dvakrát inkasovat,“ hodnotí střetnutí Dušan Uhrin.

Viktorka ve 28. kole Gambrinus ligy porazila třetí Mladou Boleslav. Zvítězila nad ní v poměru 2:0, přičemž oba dva zásahy zaznamenala ve druhé polovině duelu. „Přišli jsme o tři stopery, a tak pro nás byl začátek těžký. Podle toho se úvod zápasu také vyvíjel. Trošku jsme se srovnávali s postavením hráčů, chvíli nám to trvalo. Nejsou zvyklí nastupovat na postech, které hráli. Poté se rozehráli a zvládli to. Druhou půli jsme měli dát více branek. Na druhou stranu jsme měli štěstí, protože jsme mohli v první polovině dvakrát inkasovat,“ hodnotí střetnutí Dušan Uhrin.

Kouč Viktorie se, jak sám zmínil v úvodním hodnocení, musel vypořádat se ztrátami ve středu obrany. Defenzivní čtyřka tak vyběhla do utkání v netypickém složení: Řezník, Hubník, Limberský, Kovařík. David Limberský tak dnes zažil svou premiéru na postu stopera a jeho výkon se plzeňskému trenérovi zamlouval. „Byl jsem ale spokojený s celou obranou. Viděl jsem, že hráli zodpovědně a to bylo při tomto stavu hodně důležité. Spokojený jsem také s Radimem Řezníkem a druhou půli i s Janem Kovaříkem,“ pochvaluje si.

Pro finále Poháru České pošty již bude moci počítat s Václavem Procházkou, který dnes nemohl nastoupit kvůli žlutým kartám. Nad dalšími stopery však visí stále otazník. „LukᚠHejda má angínu a pevně věřím, že bude v pořádku. Roman hubník se zranil dnes v souboji s Lukášem Magerou a je to nyní čerstvé. Musíme to dát do finále Poháru nějak dohromady,“ vyhlíží duel s pražskou Spartou, který je na programu v sobotu.

V základní sestavě se kromě jiných neobjevil ani Milan Petržela. Rychlonohý viktorián se na hrací plochu dostal jako střídající hráč, připsal si asistenci u branky Stanislava Tecla a zásoboval skvělými nahrávkami i další své spoluhráče. „Ti, co nastoupili, měli mou důvěru a bylo to to nejlepší, co jsme mohli vybrat z hlediska formy. Z hlediska kvality jsme měli i na lavičce velmi dobré hráče. Milan Petržela nehrál dobře v Jablonci a nyní nenastoupil od začátku. Hrál poté třicet minut a bylo to znát,“ říká kouč Západočechů.