Synot liga se tento týden opět naplno rozeběhne a FC Viktoria Plzeň bude hrát v rámci 11. kola v Mladé Boleslavi. Obránce západočeského týmu Václav Procházka odehrál v dresu nedělního soupeře Viktorie několik sezon.

„Vzpomínám na Mladou Boleslav jen v dobrém. Strávil jsem tam krásné 4 roky, zažil jsem tam skvělé sezony a zahrál si i evropské poháry. Samozřejmě, že tam stále mám plno kamarádů a známých,“ říká obránce Plzně.

Do Mladé Boleslavi jede jako soupeř, v dresu Viktorie Plzeň chce svůj bývalý klub porazit a odvézt si všechny body. „Čeká nás jeden z nejt잚ích zápasů venku. Sice už tam moc bývalých spoluhráčů není, ale pod trenérem Jarolímem tým šlape. Boleslav měla dobré výsledky před reprezentační pauzou a budou chtít uspět i proti nám. My ale nebudeme ustupovat od naší hry a budeme se chtít prosadit tou hrou, kterou se prezentujeme i v domácích zápasech,“ popisuje Procházka.

Do středočeského města se vždy rád vrací, stále tam má známé a to nejen z fotbalového prostředí. „V kontaktu jsem jak s lidmi kolem fotbalu, tak i s ostatními, protože jsem tam bydlel. Beru to jako takový můj druhý fotbalový domov,“ dodává zkušený zadák Viktorie.

Ligový zápas Viktoria hrála naposledy téměř před dvěma týdny, kdy porazila Teplice. Na tento výkon by Plzeň určitě chtěla navázat. „Výsledky před pauzou jsme měli dobré, tak doufám, že v tom budeme pokračovat. Máme před sebou t잚í měsíc, dva zápasy venku a Spartu a v těchto utkáních musíme ukázat naší sílu a chceme získat co největší počet bodů,“ uzavírá Václav Procházka.