Hráči Viktorie Plzeň odcestovali ve středu dopoledne na Kypr, kde budou v play-off Evropské ligy obhajovat domácí vítězství 3:1 nad týmem AEK Larnaka. V přístavním městě čekají viktoriány teploty kolem 35 °C přes den, večer a v noci by rtu neměla klesnout pod 24 °C.

„Do Larnaky letíme plni očekávání. Chtěli bychom postoupit a věříme, že to zvládneme. Dvojzápas máme dobře rozehraný, ale uvědomujeme si, že ještě není nic hotového. Čeká nás ještě těžký zápas. Je pravda, že v prvním poločase úvodního zápasu v Plzni měl nᚠsoupeř několik šancí. Rozebrali jsme si naši hru u videa a věřím, že navážeme na druhou půli tohoto zápasu, která z naší strany byla lepší,“ říká David Limberský. „V Larnace chceme začít lépe než doma, chceme určitě vstřelit první gól, který by nám do zápasu pomohl,“ dodává. Dobře rozehraný dvojduel chtějí Západočeši na Kypru přetavit v šestý postup do základní skupiny z posledních sedmi let. „Máme před sebou zápas o všechno. Dobře jsme se na zápas připravili, takže věřím, že nebudeme šastnějším týmem, ale že budeme lepší a dokážeme postoupit,“ zůstává odhodlaný Limberský.

„Myslím, že důležitý bude vstup do utkání. Po domácím zápase jsme měli video delší, než je obvyklé. Vysvětlili jsme si, kde jsme chybovali, většinou se jednalo o zbytečná individuální zaváhání,“ přidává se záložník Jan Kopic. „Doma budou hrát asi otevřenější fotbal než v Plzni, kde nastoupili s pěti obránci. Musíme si dávat pozor na jejich ofenzivní fázi a využívat okének v obraně například k rychlým brejkům,“ přemýšlí Kopic.

Po příletu do Larnaky čeká viktoriány transport na hotel, kde si mohou odpočinout po tři a půl hodiny trvající cestě. V podvečerních hodinách vyběhnou svěřenci trenéra Pavla Vrby poprvé na trávník AEK Areny k předzápasovému tréninku.

Fotogalerie