Viktoriáni zahájili letní přípravu vítězně, Pilař si připsal hattrick

Přátelák / Sobota 18. 6. 2022, 10:30 / Žákavá

Žákavá

6:0

(1:0)

SK Klatovy 1898

První poločas: Tvrdoň - Řezník, Čihák (C), Hejda, Falta - Ndiaye, Bucha - Kopic, Jedlička, Mosquera - Chorý

Druhý poločas: Jedlička - Káčer, Janošek, Pernica, Holík - Sojka A. - Qose - Mihálik, Čermák, Pilař - Kliment (C)

Valeš - Šoul, Presl, Marek, Mészáros (C), Zajíček, Vacek, Brabec, Sojka J., Lukeš, Prančl

Branky: 16. Bucha, 46. Pilař, 49. Mihálik, 59, Pilař, 66. Pilař, 87. Kliment, Rozhodčí: Nehasil - Hodek, Volf.

Diváci: 1000

Viktorka v dnešním prosluněném počasí zahájila letní přípravu přátelským utkáním s Klatovy. I přes vlažný start si Plzeňané v Žákavé zastříleli a i díky hattricku Václava Pilaře zvítězili 6:0.

První půle byla z gólového hlediska poklidnější, v 16. minutě se ale přeci jen sí soupeře rozvlnila, když Pavel Bucha přesně pálil z přímého kopu.

Hned několikrát poté hráči Plzně ztroskotali na skvěle chytajícím Valešovi. I jeho zásluhou tedy první dějství skončilo pouze 1:0 pro úřadující mistry.

Druhý poločas měl ale zcela jiný průběh. Už ve 46. minutě se prosadil navrátilec Václav Pilař. Uběhly jen tři minuty a bylo to 3:0, přesnou hlavičkou k tyči se trefil Ondřej Mihálik

Poté se na listinu střelců opět zapsal Václav Pilař, a to hned dvakrát! V 66. minutě tedy měl „Pilka“ na svém kontě hattrick a Plzeňané vedli 5:0.

A v 87. minutě hry na konečných 6:0 navýšil svou premiérovou trefou v červenomodrém dresu Jan Kliment.

Pavel Horváth: „Chtěli jsme, aby si kluci zahráli, což se nám podařilo. Výsledek není úplně rozhodující, protože jsme teprve na začátku přípravy. Dali jsme šest gólů, z toho vstřelil Vašek Pilař tři a trefil se poprvé i Honza Kliment, takže na naší straně panuje spokojenost a jedeme dál!“