V předposledním kole základní části I. ligy žen přivítaly plzeňské fotbalistky v sobotu na hřišti v Luční ulici předposlední tým tabulky – Baník Ostrava. Po bezbrankovém poločasu dokázaly viktoránky zápas otočit na svoji stranu v průběhu druhé části.

V předposledním kole základní části I. ligy žen přivítaly plzeňské fotbalistky v sobotu na hřišti v Luční ulici předposlední tým tabulky – Baník Ostrava. Po bezbrankovém poločasu dokázaly viktoránky zápas otočit na svoji stranu v průběhu druhé části.

„Jak se ukázalo, na jaře asi není pro nás lehkého soupeře, protože se nám hra nedaří. Baník je z dolní poloviny tabulky a tak jsme si možná mysleli, že vše půjde samo. Měli jsme špatný pohyb po hřišti a problémy nám dělala i rozehra. Nebyli jsme schopni si dát dvě přesné přihrávky po sobě jdoucí. I když jsme měli optickou převahu celý první poločas, stojí za zmínku jen promarněná „tutovka“  Beštové z poslední minuty prvního poločasu. Dostala se za obranu soupeře, ale její přehození  brankářky už nebylo přesné,“ líčil průběh zápasu trenér Karel Fajfrlík.

Druhý poločas domácí hráčky tlak na branku Baníku ještě zvýšili a zdálo se, že gól je na spadnutí. Šance však dokázala mařit výborná brankářka hostů. Viktoriánky se dočkaly až v 64. minutě.  Beštová se uvolnila po pravé straně a přesným centrem „našla hlavu“ Svitkové  -  1:0. V 69. minutě se tlak a důraz vyplatil podruhé. Důrazná Ivaničová vystihla nepřesnou rozehrávku a po samostatném úniku zvýšila na konečných 2:0. „Vyhráli jsme, ale spíše jsme body „ubojovali“. I taková jsou utkání. Takže chválím tým za bojovnost, ale do příštích utkání se musí zlepšit nᚠherní projev. Pro techničtější soupeře bychom takto byli jednoduchou kořistí,“ dodal trenér.

FC Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 64´ Svitková, 69´ Ivaničová
Sestava: Krýslová - Ondrášková, Juračková, Nehodová, Hanžlová – Jungová, Mikysková, Svitková (70´ Racková), Pacandová (89´ Vachlová) – Beštová (88´Strejcová), Rosprimová (63´ Ivaničová).