Plzeňský obránce srovnával na Strahově pět minut před koncem. Centr byl výborný, stačilo trefit bránu, tvrdí Bystroň

Znovu ukázal, že hra hlavou je jeho silnou stránkou, v zápase se střížkovskými Bohemians to dokázal i v útočné fázi. Pět minut před koncem zápasu na pražském Strahově prohrávala ještě plzeňská Viktoria 1:2, když přišla chvíle Davida Bystroně.

Balón z kopačky kapitána Pavla Horvátha se snesl na jeho hlavu a sedmadvacetiletý obránce se nemýlil – 2:2. Výsledek už se nezměnil, Plzeň si odvezla z Prahy alespoň bod. „Centr byl výborný, já měl potom snadnou úlohu, jen trefit bránu,“ pochválil Bystroň kapitánovu přihrávku.

Na Strahově zařídili bod dvěma trefami hráči z druhé vlny – kromě Bystroně ještě TomᚠRada. „Ale, že by útočníci nedávali góly, to ne. Vždy minule se trefili David Střihavka a Honza Rezek. Teď to prostě zbylo na někoho jiného,“ odmítl  zkušený obránce dohady o tom, že útočná vozba málo přispívá svými zásahy.

Plzeň v zápase se střížkovskými Bohemians jen dotahovali  náskok soupeře, všechny góly padly až ve druhé půli. Viktoria měla přitom hned od úvodu zápasu víc ze hry, převahu ale nedokázala gólově přetavit. „V prvním poločase jsme opravdu měli dost možností, jenže jsme neřešili dobře finální a předfinální část, nebyli jsme úspěšní,“ hodnotil Bystroň marné snahy o zteč Belaňovy svatyně v první půli.

Viktoriány čeká za týden rozloučení s ligou ve Štruncových sadech v zápase se Slováckem,  David Bystroň nemá před utkáním ´o ničem´ (Slovácko se už zachránilo, Plzeň na pohárové umístění nedosáhne) problém s motivací. „Určitě chceme vyhrát, abychom si udělali pohodu před finále poháru, chceme v lize udělat padesát bodů,“ vyjmenovává obránce důvody, proč nechce poslední ligový duel letošní sezony podcenit.

Překonání klubového rekordu v počtu získaných bodů ale příliš neřeší. „To určitě ne, chceme prostě hrát co nejlíp. Je ale určitě škoda, že jsme spoustu bodů poztráceli tím, že neproměňujeme šance a pak naopak dostaneme nějaké laciné góly,“ uvědomuje si odchovanec ostravského fotbalu.

Páté místo v lize, rekordní bodový zisk a účast ve finále Ondrášovka cupu  zatím nepřeceňuje. „Úspěšná sezona bude až ve chvíli, kdy  uspějeme v poháru, to je teď nejdůležitější krok,“ dodává obránce, který už dobyl pohárový triumf s ostravským Baníkem. Povede se mu to i s plzeňskou Viktorií?