Na předzápasové tiskové konferenci odpovídal na dotazy novinářů hlavní trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.

Co naordinujete hráčům proti Astaně? Mohl byste srovnat Tobol a Astanu?

Astana je lepší a kvalitnější mužstvo než Tobol. Jsou velice dobře organizovaní. Mají týmový projev, a navíc disponují velmi dobrými individualitami. Před námi je velice náročné, těžké utkání. Co jsme naordinovali hráčům ví jen oni.

Vᚠasistent Jan Trousil mluvil o tom, že umělá tráva vyhovuje spíše subtilnějším hráčům. Bude se podle toho odvíjet sestava?

Určitě nebude skládat sestavu podle specialistů na umělou trávu. Pokud jde celkově o umělou trávu, tak my z ní strach nemáme. Každý z hráčů na ní hrál zimní soustředění a jako fotbalista musíte umět hrát na jakémkoliv povrchu. Samozřejmě domácí jsou na umělku zvyklí víc, vědí, jak tu balon odskakuje, jaká je schopnost tu balon zpracovat a návyk tu mají určitě silnější, ale nechceme tohle řešit. Pro nás to není žádný problém.

České týmy v Kazachstánu dosud neprohrály. Co od zítřejšího zápasu očekáváte? Věříte, že vyhrajete?

Víme, že kazašský fotbal je velmi kvalitní fotbal. Ukazují to i ve kvalifikační skupině na mistrovství Evropy. Kazašská fotbalová reprezentace je ve hře o postup. V Kazachstánu je fotbalový boom a kazašský fotbal je na vzestupu. Nebylo to jednoduché s Tobolem Kostanay, nebude to lehké ani s Astanou. Máme respekt ke kazašskému fotbalu a víme, že nás čeká těžký protivník. My v zápasech nemáme žádný jiný cíl, než hrát na vítězství a chtít uspět.

Myslíte, že udělá trenér Astany nějaké změny?

To je věc trenéra Astany. To nemůžu v žádném případě predikovat. Každého soupeře před zápasem studujeme a víme, co je užší kmen, užší kádr týmu. Jak se trenér rozhodne, to je jeho věc. Elitní hráče soupeře ale známe.

Jak kvalitní kádr podle Vás má Astana?

Víme, že kádr Astany tvoří buď hráči přímo základní sestavy reprezentace Kazachstánu, nebo jsou alespoň v širším kádru. Určitě to jsou zkušení hráči, kteří na základně toho, že jsou členy národního mužstva Kazachstánu, mají opravdu velké zkušenosti třeba i z evropských pohárů.