Vzájemné zápasy obou sobotních soupeřů nemají mnoho zápisů. V ligové soutěži se potkali pouze během loňské a letošní sezony. Všechny duely se staly kořistí plzeňských fotbalistů.

Vzájemné zápasy obou sobotních soupeřů nemají mnoho zápisů. V ligové soutěži se potkali pouze během loňské a letošní sezony. Všechny duely se staly kořistí plzeňských fotbalistů.

Nepříjemné vzpomínky má však Plzeň na pohárový ročník 2007/08, tehdy ji druholigová Bohemka, kterou vedl trenér Urban, vyřadila ve čtvrtém kole Poháru ČMFS. Obě branky tehdy zaznamenal Jiří Šisler, kterého později Viktoria během zimní přestávky testovala. Oba soupeři se také utkali v rámci loňské letní přípravy. Ve sportovním areálu ve Zruči viktoriáni zvítězili brankami Ševinského a Lecjakse 2:0.

Poslední vzájemný souboj, na podzim loňského roku, přinesl rozuzlení až v jeho samém a to infarktovém závěru. Viktoriáni ve Štruncových sadech dohrávali zápas bez vyloučených Lecjakse a Daňka. Ještě v 80. minutě vedla Viktoria 2:0, jenže dvě branky Jeslínka znamenaly nerozhodný stav a případnou dělbu bodů. Tu ale odmítl v 88. minutě kapitán Viktorie Pavel Horváth. Z trestného kopu poslal míč na hlavu Tomáše Rady a ten zajistil Viktorce tři body.

Týmem Bohemians prošlo hned několik jmen, která jsou spjata s plzeňským fotbalem. A je to Daniel Šmejkal, který jako odchovanec plzeňského fotbalu od roku 1983 oblékal dres Viktorie, než zamířil do Slavie (1994). Rovněž bývalý kouč Luboš Urban působil v Plzni a sice v sezoně 2000/01. V hráčském kádru prošli Plzní Vít Turtenwald a Pavel Grznár, který z Plzně zamířil do italského Udine Falcko (2002). Zelenobílý dres v sezoně 2009/10 oblékal také Marek Smola, nekompromisní obránce, který z Viktorie odešel během loňské zimní přestávky, když se neprobojoval do základního kádru. V průběhu podzimu jej pak Bohemians poslala na hostování do Chomutova. Obranu Bohemians pomáhal také vyztužit Jan Halama, odchovanec Jablonce a současný hráč slovenské Senice. V současném kádru Viktorie pouze František Ševinský oblékal dres, ještě tehdejšího Střížkova.

Podzimní vzájemný zápas
FC Viktoria Plzeň - FK Bohemians Praha 3:2 (1:0), branky: 3. Horváth, 66. Rajtoral, 88. Rada - 80. a 86. Jeslínek

Historie klubu:

Klub v roce 2005 koupil název od zkrachovalých Bohemians Praha a dodnes ho užívá. Předtím byl nositelem historického jména a loga fotbalový klub z pražských Vršovic. Původní společnost provozující tento klub je od roku 2005 v konkurzu. Od této zkrachovalé společnosti FC Bohemians Praha, a.s. odkoupila společnost Bohemians 1905 účastnická práva k soutěžím v rámci sdružení ČMFS. Letos Střížkovští poprvé pronikli do nejvyšší české soutěže.