První letošní domácí utkání čekalo v neděli na fotbalistky Viktorie Plzeň. Cíl byl jasný, bodovat, což se viktoriánkám podařilo a připsaly si výhru 2:1 nad Zbrojovkou Brno.

První letošní domácí utkání čekalo v neděli na fotbalistky Viktorie Plzeň. Cíl byl jasný, bodovat, což se viktoriánkám podařilo a připsaly si výhru 2:1 nad Zbrojovkou Brno.

„Začali jsme dobře. Hned v 6. minutě po přihrávce Mikyskové otevřela skóre střelou podél brankářky Ivaničová,“ popisuje zápas trenér Karel Fajfrlík.  V 10. minutě následovala  obrovská šance Vachlové, ale bez  gólového efektu.  Až do poloviny prvního poločasu na hřišti kralovaly domácí hráčky a Brno k ničemu nepustily. „Ale nedávali jsme branky.“ Opět Vachlová se ve 30´ocitla sama před hostující brankářkou a minula. To samé se odehrálo v 54´, kdy šla sama na brankářku hostů, ale ta byla úspěšnější. „Bohužel od druhé poloviny prvního poločasu jsme se přestali pohybovat a hodně kazili rozehrávku. Hra se sice stále více odehrávala na polovině soupeře, ale byla díky našim nepřesnostem vyrovnanější

Branky se diváci dočkali až v 66. minutě, kdy Pacandová našla na hranici pokutového území Svitkovou a ta se střelou nemýlila. V 81´ přišlo po střele z 30 metrů snížení na 2:1.  „Chtěli jsme bodovat a to jsme splnili. Bohužel jsme dvě třetiny utkání nepředváděli hru podle mých představ. Byli jsme hodně nepřesní a často jsme situace řešili příliš zbrkle. To musíme do příštích utkání změnit,  stejně jako koncovku,“ dodává kouč.