Viktoria veze bod, měla ale na vítězství

12. kolo / Neděle 25. 10. 2009, 15:00 / Střelecký ostrov

SK Dynamo Č. Budějovice

0:0

Kučera - Hunal, Jarabica, Riegel, Žižka, Čermák, Dolejš (79. Krob), Doležal, Mezlík (58. Hudson), Meszáros (69. Ondrášek), Sedláček

Daněk - Bystroň, Limberský, Navrátil, Ševínský, Horváth, Jiráček (46. Střihavka), Petržela (86. Lecjaks), Rada, Bakoš (67. Kovář), Rezek

Rozhodčí: R. Matějek - L. Novák, P. Slavík ŽK: 17.Čermák, 84. Žižka - 55. Rada, 72. Kolář, 74. Horváth, 84. Petržela, 88. Střihavka

Diváci: 3128

Viktoria Plzeň veze ze Střeleckého ostrova bod po remíze 0:0. Po zápase ale může být spíš zklamaná, byla mnohem blíž k vítězství než domácí, kteří si nevypracovali jedinou...

Viktoria Plzeň veze ze Střeleckého ostrova bod po remíze 0:0. Po zápase ale může být spíš zklamaná, byla mnohem blíž k vítězství než domácí, kteří si nevypracovali jedinou gólovou šanci. Viktoriáni jich naopak měli hned několik – Jiráček, Střihavka, Bakoš  ani Kolář své příležitosti ale nevyužili.

Hosté jeli na Střelecký ostrov s nelichotivou bilancí vzájemných zápasů. Na jihu Čech ještě nikdy v ligovém zápase nevyhráli, posledních pět vzájemných duelů skončilo smírně. Nyní však vstupovali do utkání po výhře v Jablonci jako čtvrtý tým v tabulce z pozice favorita. Domácí, v tabulce předposlední,  nastoupili doma poprvé pod vedením Jaroslava Šilhavého, který v minulé sezoně trénoval i Viktorii. České Budějovice v posledním kole konečně zabraly na Spartě, kde vybojovaly cennou remízu po výsledku 1:1.

Plzeňanům v zápase  chyběl vykartovaný Rajtoral, domácí se museli obejít bez Benáta a Stráského.

V prvním poločase se vše důležité odehrálo v prvních osmi minutách. V páté minutě mířil těsně vedle Daňkovy branky domácí Mezlík, o minutu později už hořelo na druhé straně. Petržela se uvolnil na pravé straně, vnikl do vápna a po jeho centru mířil Jiráček z bezprostřední vzdálenosti jen do břevna Kučerovy branky. V osmé minutě znovu servíroval míč na malé vápno Petržela, tísněný Bakoš centr tečoval mimo tyče.

Ve 20. minutě chtěl českobudějovický Sedláček technicky obstřelit Daňka, tím však výčet možností domácích  za celý zápas v podstatě skončil. Po půlhodině hry Plzeň zamkla soupeře na své polovině, výsledkem byla ale jen nepřesná střela Limberského.

Ve druhé půli nastoupili hosté bez Jiráčka, kterého nahradil Střihavka. Plzeň ve druhé části na Střeleckém ostrově vládla a vytvářela si postupně velké šance. Nejdříve Petržela centroval po několika minutách  nepřesně, v 54. minutě ale našel přesně Střihavku, jeho pokus Kučera reflexivně vyrazil.

Po hodině hry Petržela krásnou křižnou střelou znovu zkouší domácího gólmana a pět minut nato přichází série gólovek. Po Horváthově standardce se ke střele zblízka dostal Petržela, jeho pokus je zblokován, míč  se ještě dostal k Bakošovi. Míč z jeho kopačky už mířil do sítě, teč domácích ho ale posílá vedle. V 68. minutě po Petrželově průniku zleva dotlačil  míč za brankovou čáru Střihavka, rozhočí mu pískl faul.

A to není všechno. Deset minut před koncem poslal Petržela ideální míč střídajícímu Kolářovi, ten v ideální pozici chtěl ještě míč zpracovat a poté podklouzl. A za chvíli se mu v další dobré příležitosti stalo to samé.

Závěrečné minuty byly ze strany Plzně už spíš taktické, zápas skončil bezbrankově. Brankář Daněk si připsal další nulu, již čtvrtou v jedné řadě.

V dalším ligovém kole se Viktoria po dvouzápasové sérii na hřišti soupeřů představí doma. Ve Štruncových sadech plzeňští fotbalisté v pondělí 2. listopadu přivítají Brno, utkání začne v 17.30 hodin.

SK České Budějovice – FC Viktoria Plzeň 0:0 (0:0 )

ŽK: Černák, Žižka  – Rada, Kolář, Petržela, Střihavka

SK České Budějovice: Kučera - Hunal, Žižka, Jarabica, Riegel – Dolejš (81. Krob), Mezlík (60. Hudson), Doležal, Černák - Sedláček, Meszároš (70. Ondrášek)

FC Viktoria Plzeň: Daněk - Ševinský, Rada, Bystroň, Limberský – Petržela (87. Lecjaks), Navrátil, Horváth, Jiráček (46. Střihavka) – Bakoš (68. Kolář), Rezek

Rozhodčí:  Matějek – Novák, Slavík

Diváci: 3 128