4:2

(2:0)

FK Teplice

FK Teplice

Branky: 8. a 81. Petržela, 33. Bystroň, 57. Rezek - 59. Matula, 85. Vondrášek ŽK: Petržela, Horváth, Pavlík - Čajič, Matula Rozhodčí: Bílek - Ubias, Jiřík Diváci: 6 657

Čtrnácté kolo Gambrinus ligy odstartovala předehrávka ve Štruncových sadech, ve které se proti sobě postavila domácí Viktoria Plzeň a Teplice. Teplicím před výkopem dnešního utkání patřila čtvrtá příčka, na vedoucí Viktorii ztrácely deset bodů. Viktorka však teplické fotbalisty, kteří se museli obejít bez Vidličky a Mareše, naposledy porazila na jaře 2007.

Čtrnácté kolo Gambrinus ligy odstartovala předehrávka ve Štruncových sadech, ve které se proti sobě postavila domácí Viktoria Plzeň a Teplice. Teplicím před výkopem dnešního utkání patřila čtvrtá příčka, na vedoucí Viktorii ztrácely deset bodů. Viktorka však teplické fotbalisty, kteří se museli obejít bez Vidličky a Mareše, naposledy porazila na jaře 2007.

Dnešní zápas začal minutou ticha na uctění památky tragicky zesnulého Petra Žitnika, jednoho z nejvěrnějších příznivců Viktorie. Viktoriáni také do dnešního duelu nastoupili s černými páskami.

Už v první minutě vyzkoušel své střelecké štěstí Petržela. Jeho pokus byl sice přesný, ale postrádal razanci. Grigar schoval balon bez problémů ve svých rukavicích. Na druhé straně hřiště byl sám před Pavlíkem Mahmutovič, ale padající míč pořádně netrefil. V osmé minutě hry propukla ve Štruncových sadech vlna fotbalové radosti. Horváthův roh prodloužil hlavou Rezek do míst, kde číhal nekrytý Petržela. Malý záložník vzápětí propálil vše, co mu stálo v cestě, a nasměroval míč do teplické sítě. A mohlo být ještě veseleji. Po dalším rohovém kopu kapitána Viktorie pálil z hranice šestnáctky těsně nad břevno Kolář. Hrozili ale také hosté. Na Mahmutovičův centr však Vondrášek nedosáhl a s dalšími centrovanými míči do vápna Viktorie si plzeňská defenzíva poradila.  Následující střelecký pokus Západočechů si připsal Horváth, ale zacílil přesně do míst, kde stál teplický gólman. O vyrovnání se pokusili Tepličtí z přímého kopu z dvaceti metrů. Střela Stožického skončila vysoko nad břevnem. Po půlhodině hry se do míče opřel Limberský, jeho střelu z první brankář Teplic vyrazil před sebe. Bohužel však do míst, kde se žádný z Limberského spoluhráčů nenacházel. O tři minuty později byl náskok Plzeňských již dvoubrankový. Znovu úřadoval špílmachr Horváth, který poslal míč z rohu přesně na Bystroňovu hlavu. Osmadvacetiletý stoper nedal Grigarovi šanci a Viktorka vedla 2:0.

Po pěti minutách hry ve druhém poločase měl třetí gól Viktorky na svých kopačkách Bakoš. Po přesné zpětné nahrávce Petržely z bezprostřední blízkosti ale pálil do Grigara. Z následného rohu se pokusil Horváth zakroutit míč přímo do branky. Teplický brankář byl však na Horváthovu kulišárnu připraven a vyrazil míč nad břevno. V 56. minutě se poprvé ve druhé půli zahřál Pavlík. Sivova hlavička pro jeho čisté konto výrazné nebezpečí neznamenala. Na druhé straně hřiště vzápětí nejprve střílel do Grigara Petržela. Obrana Teplic poté přestala hrát, a tak se dostal k dorážce před prázdnou brankou nejlepší ligový kanonýr, Rezek. 3:0 pro Viktorku. O dvě minuty později Teplice snížily. Pavlík si šel pro centrovaný balon, narazil na hradbu těl a míč se mu podařilo vyboxovat pouze nad sebe. Teplický Matula měl k němu nejblíže a hlavou ho poslal do plzeňské sítě. Teplice vstřelenou brankou ožily a hned několikrát během následujících minut připravily pro gólmana Viktorky Pavlíka nepříjemné chvíle. V 66. minutě tvrdě zakončoval Petržela, Grigar jeho střelou chytil a založil útok Teplických, na jehož konci stál hlavičkující Došek. Pavlík si se zakončením teplického dlouhána poradil. Hrál se velmi otevřený fotbal. V gólovce se před Grigarem objevil o pár chvil později Rezek, kterého našel nahrávkou Petržela. Jeho střela z malého vápna však skončila nad brankou. Srdce všech fotbalových fanoušků v 81. minutě zaplesalo. Petržela si zpracoval balon ve vápně a zastavil se. Místo přihrávky zvolil zakončení a neuvěřitelnou střelou přesně do levého růžku Grigarovy branky si připsal druhou branku v utkání. Viktoria vedla už 4:1. Teplickým se ale podařilo znovu snížit na dvoubrankový rozdíl. Tečovaná střela Vondráška zapadla přesně k levé tyči branky Pavlíka. S dalšími střelami hostů si už plzeňský gólman poradil.

Utkání nakonec skončilo výsledkem 4:2 pro Viktorii. Fotbal v Plzni tak znovu bavil všechny návštěvníky Štruncových sadů, kteří vytvářeli po celé utkání vynikající atmosféru.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 4:2