6. 2. 2021    Zápas

Oslabená Viktoria podlehla Slovanu Liberec

FC Viktoria Plzeň

18. kolo / Sobota 6. 2. 2021, 18:30 / Doosan Arena

18. kolo / Sobota 6. 2. 2021, 18:30
Doosan Arena

FC Viktoria Plzeň

0:2

(0:0)

FC Slovan Liberec

52. Rondić
90+3. Pešek

sestavy

FC Viktoria Plzeň

Staněk – Falta, Brabec, Kaša, Limberský (84. L. Matějka) – Šulc, Kalvach, Bucha – Ba Loua (74. Mihálik), Ondrášek (74. Beauguel), Kayamba (46. Míka)

FC Slovan Liberec

Nguyen – Mikula, Chaluš, Jugas, Fukala – Karafiát, M. Sadílek (45. Rabušic), Pourzitidis (62. Mara) – Pešek, Rondić, Koscelník

statistiky

Branky: 52. Rondić, 90+3. Pešek, ŽK: Ba Loua, Ondrášek – Koscelník, Mara, Karafiát, Fukala, ČK: 42. Kaša, Rozhodčí: Zelinka – Paták, Horák

Diváci: uzavřeno

Zlomový okamžik zápasu s Libercem nastal na konci prvního poločasu, kdy byl vyloučen obránce Filip Kaša. Viktoriáni tak celé druhé dějství museli dohrávat v oslabení a i když srdnatě bojovali, na severočeský tým nakonec nestačili...

Do zápasu vstoupili viktoriáni velmi aktivně. Hned v úvodu se tlačil ke střele ve vápně Bucha a krátce po něm hlavičkoval také Ondrášek, ani jednomu se ale nepodařilo Nguyena ohrozit. V 8. minutě byl v nadějné pozici také Kaša, jeho pokus dokázala hostující obrana ztečovat těsně vedle levé tyčky.

V patnácté minutě našel Limberský, ze svého netradičního postu pravého beka, volného Pavla Buchu na hranici šestnáctky. Ten si balon jedním dotekem zpracoval a následně z voleje napálil tyčku libercké brány. O chvíli později to zkoušel zpoza velkého vápna také Kalvach, jeho přízemní pokus ale mířil doprostřed branky a Nguyen s ním tak neměl větší problémy.

Po půlhodině vyplaval ze zajímavé kombinace na pravém kraji mezi Kayambou a Ondráškem volný Ba Loua, levačkou se pokoušel o obstřel gólmana, ale i on těsně minul. Po velké aktivitě pak přišla před přestávkou pro viktoriány těžká rána. Filip Kaša v souboji přišlápl Michala Sadílka a sudí Zelinka jej po konzultaci u videa poslal předčasně do sprch. Hned nato málem poslal hosty do vedení Jugas, který z voleje na hranici šestnácky mířil přesně do levého horního rohu branky. Parádní zákrok proti němu vytáhl Staněk a před změnou stran podržel tým.

Svého debutu se tak dočkal odchovanec Václav Míka, který vystřídal Kayambu a doplnil Brabce ve stoperské dvojici. Bohužel ale už v 52. minutě hosté zužitkovali početní převahu, po standardce vracel Koscelník přetažený pas na malé vápno, kde Rondić z bezprostřední blízkosti propálil Staňka.

Koscelník se krátce poté sám dostal do další velké šance, sám před gólmanem ale minul. Pár minut později pálil zprava ještě střídající Rabušic, jeho pokus vytáhl pro změnu povedeným zákrokem Staněk.

V 80. minutě byl po rohovém kopu blízko k vyrovnání novic Míka, jeho střele po rohovém kopu ale pomohl jeden z hostujících obránců alespoň na tyč vlastní branky. V samotném nastavení se pak Staněk vysunul na rohový kop do vápna soupeře, čehož při úniku využil Jakub Pešek. Ten trefil opuštěnou branku a pojistil výhru Slovanu.

Záznam