Ďolíček podruhé v sezoně vyloupen, tentokrát je z toho výhra s Pardubicemi

9. kolo / Sobota 25. 9. 2021, 16:00 / Ďolíček

Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kostka (83. Huf), Solil (83. Lee), Tischler (83. Lupač), Cadu (41. Červ) – Chytil (69. Černý)

Staněk – Řezník, Hejda, Pernica, Havel – Janošek (83. Kalvach), Bucha – Kopic (46. Chorý), Sýkora (75. Kayamba), Mosquera (46. Šulc) – Beauguel (88. Čermák)

Branka: 75. Hejda, ŽK: Kostka, Rozhodčí: Hocek – Hájek, Paták

Diváci: 1562

Také druhá návštěva pražského Ďolíčku se viktoriánům povedla. Po Bohemians tady zvládli i utkání proti Pardubicím, které v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY porazili 1:0. O vítězství rozhodl raketou kapitán LukᚠHejda!

První střelecký pokus FCVP zapsal už za pár vteřin po úvodním hvizdu Jan Kopic, ale brankář Pardubic Marek Boháč byl pozorný. Stejně jako na druhé straně Jindřich Staněk, kterého se pokusil překvapit Cadu. Ve 12. minutě měl Kopic ještě větší příležitost, po sklepnutí od Radima Řezníka bohužel branku z dobré pozice přestřelil.

Západočeši nadále předvedli zajímavý signál z rohového kopu, kdy Dominik Janošek vyzval Jana Sýkoru, jehož tečovanou střelu lapil Boháč. Po více než odehrané půlhodině měly i Pardubice velkou šanci ke skórování, z levé strany napálil míč Cadu a Staněk jeho ránu vytěsnil na tyč. Poločas tak skončil bez branek.

V 54. minutě měli Plzeňští po centru Janoška velkou možnost k otevření skóre, jenže Luděk Pernica z těsné blízkosti nedokázal trefit prostor tří tyčí. Do neméně zajímavé příležitosti se po Řezníkově přihrávce pod sebe dostal i střídající Pavel Šulc, z hranice malého vápna přestřelil.

Čtvrt hodiny před koncem vzal vše do svých rukou kapitán LukᚠHejda, když odražený balon napálil z voleje zpoza vápna a neskutečnou dělovkou rozvlnil sí, 0:1! Viktoriáni tak zvládli bojovný duel proti Pardubicím, a tak i po 9. kole F:L zůstanou na čele tabulky.