16. 1. 2023    Zápas

Duel s Ferencvárosem skončil bez branek

FC Viktoria Plzeň

Přátelák / Pondělí 16. 1. 2023, 15:00 / La Nucía

Přátelák / Pondělí 16. 1. 2023, 15:00
La Nucía

FC Viktoria Plzeň

0:0

Ferencvárosi Torna Club

sestavy

FC Viktoria Plzeň

Tvrdoň - Havel (59. Pernica), Hejda, Kaša, Sýkora (46. Holík) - Modou, Kalvach - Jirka (46. Mosquera), Květ (46. Chorý), Pilař (46. Kopic) - Durosinmi (K) (59. Vlkanova)

Ferencvárosi Torna Club

Dénes - Knoester, Besic, Mercier, Anderson, Zachariassen, Civic, Traore, Botka, Laidouni, Marquinhos

statistiky

Diváci: 50

Ve druhém přípravném utkání v rámci „španělského“ herního kempu viktoriáni čelili nejúspěšnějšímu klubu maďarské historie. Velký vliv na podobu utkání měl silný vítr, který dokonce způsobil i změnu hřiště. Místo hotelového areálu v Benidormu se hrálo v tréninkovém centru třetiligové La Nucíe.

Viktoriáni se poprvé chopili iniciativy v 9. minutě, kdy zleva pálil Pilař, po něm zpoza vápna Kalvach a následovalo bodlo Jirky. První střelu vyrazil gólman do hřiště, druhou obránce na roh a třetí šla vedle.

Krátce nato následovala odpověď na druhé straně. Hlavičku směřující do šibenice ale tygřím skokem vyrazil Marian Tvrdoň.

Maďarský mistr se pak musel hned nadvakrát vypořádat s nebezpečným Erikem Jirkou. Jeho první ránu ale gólman zlikvidoval a stejně vyřešil i prudký centr zprava, směřující do branky.

Pět minut před koncem prvního dějství přišla druhá nebezpečná šance Ferencvárose. Unikající hráč zelenobílých však z výborné pozice trefil jen připraveného Tvrdoně.

Na druhém poločase se ještě více než na tom prvním podepsal již zmíněný vítr, který byl tak silný, že se rohové praporky většinu času namísto vertikální nacházely blíže horizontální poloze – chvílemi prakticky ležely na zemi.

Až na malé výjimky si už v závěrečné třičtvrtě hodině ani jeden z týmů žádnou vyloženě gólovou šanci nevypracoval a zápas tak skončil bezgólovou remízou.