Na úvod zimní přípravy si viktoriáni zastříleli, Ústí zdolali 6:0

Přátelák / Úterý 8. 1. 2019, 16:00 / Luční

Přátelák / Úterý 8. 1. 2019, 16:00

6:0

(2:0)

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

1. poločas: Sváček – Petržela, Hejda, Pernica, Kovařík – Šulc, Hořava, Bucha, Pačinda (C) – Bakoš, Řezníček.
2. poločas: Šiman – Havel, Piroch, Hubník, Limberský – Ekpai, Procházka, Hrošovský, Kayamba (C) – Beauguel, Chorý.

Krátký (64. Truhlář) – Pazdera (53. Kopecký), Lněnička, Chleboun, Langer (87. Eliáš) – Čech – Habrman (81. Fikejz), Falta (69. Pazdera), Souček (C), Smejkal (87. Bohunek) – Smíšek (56. Pavlásek).

Branky: 30. Řezníček, 45. Pačinda, 53. Ekpai, 63. Beauguel, 71. Hrošovský, 76. Beauguel, Rozhodčí: Orel – Blažej, Vlček.

Diváci: 250

V prvním zimním přátelském utkání v roce 2019 přivítala Viktoria Plzeň na umělém hřišti v Luční ulici třetiligové Ústí nad Orlicí. Trenér Pavel Vrba vyslal do zápasu dvě odlišné jedenáctky. A červenomodří si v zápase s chutí zastříleli, soupeře vyprovodili šesti góly. Dvakrát se při svém debutu v plzeňském dresu prosadil Jean-David Beauguel.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Po centru Milana Petržely hlavičkoval vedle branky Pavel Šulc. Na druhé straně pak zahrozil LukᚠSmejkal, jehož střelu vyrazil Dominik Sváček, aby následně z protiútoku gólmana Krátkého pořádně provětral Jan Kovařík. Do vedení šli viktoriáni ve 30. minutě. Marek Bakoš zprava odcentroval do vápna na Jakuba Řezníčka, který si balon zpracoval a levačkou poslal do sítě.

Řezníček mohl přidat i druhou branku, jenomže po jeho průniku do gólové šance byl tentokráte brankář Jakub Krátký připraven. V závěru poločasu vystřelili Plzeňští ještě dvakrát. Nejprve pokus Kovaříka vyrazil gólman na rohový kop, ke konci pak ještě své štěstí téměř od rohového praporku vyzkoušel Erik Pačinda – a vyšlo to. Krásná branka slovenského ofenzivního univerzála znamenala poločasový stav 2:0.

Do druhého dějství poslal trenér Vrba odlišnou jedenáctku, a ta začala velice dobře. Po necelých osmi minutách nahrál Limberský na Ubonga Ekpaie, který si pas zpracoval a poté pěknou střelou upravil skóre na 3:0. Čtvrtý gól přidala nová posila Jean-David Beauguel. Vytáhlý Francouz se prosadil po přesném centru Milana Havla z pravé strany. V 65. minutě se pak pěknou střelou předvedl stoper Jiří Piroch, ta však bohužel zamířila těsně vedle brankové konstrukce.

Posléze už se ale červenomodří pátého gólu dočkali, přízemní střelou k tyči se o něj postaral Patrik Hrošovský. Domácí hře jasně dominovali a vytvářeli si další možnosti. Po pěkné akci sice Havla vychytal brankář Jakub Truhlář, poté už ale nestačil na zakončení Beauguela po velmi dobrém centru Romana Hubníka – 6:0. Viktoria Plzeň tak na úvod zimní přípravy porazila třetiligové Ústí nad Orlicí.